Gdańskie kąpieliska co roku przyciągają tysiące plażowiczów, dlatego już zimą trwa kompletowanie zespołu ratowników. Kandydaci powinni być pełnoletni, dobrze pływać i wykazywać się odpornością na stres. Kluczowe są także umiejętność pracy zespołowej, empatia i asertywność.
Ratownicy będą odpowiedzialni za stałą obserwację kąpielisk i reagowanie na sytuacje zagrożenia. Muszą być przygotowani do udzielania pierwszej pomocy, zarówno w wodzie, jak i na lądzie, często w zmiennych warunkach atmosferycznych.
Można zarobić ponad 5 tysięcy
GOS oferuje ratownikom wynagrodzenie w wysokości 5500 zł brutto miesięcznie (za 23 dni pracy w lipcu i 21 dni w sierpniu). Można rozpocząć pracę już 21 czerwca. Dla osób spoza Gdańska przewidziano możliwość noclegu, a każdy pracownik otrzyma komplet odzieży służbowej.
Ratownicy mają prawo do dwóch dni urlopu w miesiącu, a w przypadku jego niewykorzystania – do ekwiwalentu. Za nadgodziny w dni wolne obowiązuje 100% stawki.
Jak zdobyć niezbędne kwalifikacje?
Niestety, ale ratownikiem wodnym nie może zostać każdy. Do wykonywania tej pracy konieczne są m.in. specjalnej uprawnienia. Każdy ze zgłaszających się kandydatów powinien posiadać:
- uprawnienia ratownika wodnego,
- ukończony kurs KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc),
- dodatkowe certyfikaty przydatne w ratownictwie wodnym (np. patent sternika motorowodnego),
- legitymacja członkowska z opłaconą składką na 2025 rok lub inny dokument potwierdzający przynależność do podmiotu uprawniającego do ratownictwa wodnego,
- uprawnienia przydatne w ratownictwie wodnym (wymienione w rozporządzeniu),
- zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego,
- kwestionariusz osobowy.
Osoby, które nie posiadają wymaganych kwalifikacji, mogą skontaktować się z Kąpieliskami Morskimi Gdańsk – ich zespół podpowie, jak zdobyć niezbędne uprawnienia.
Gdzie będą pracować ratownicy?
W sezonie letnim 2025 strzeżone kąpieliska obejmą dziewięć lokalizacji:
- Jelitkowo (200 m linii brzegowej),
- Piastowska Jelitkowo (100 m linii brzegowej),
- Molo Brzeźno (200 m linii brzegowej),
- Hallera Brzeźno (100 m linii brzegowej),
- Dom Zdrojowy (100 m linii brzegowej),
- Stogi (300 m linii brzegowej),
- Sobieszewo (100 m linii brzegowej),
- Orle (100 m linii brzegowej),
- Świbno (100 m linii brzegowej).
Osoby zainteresowane pracą mogą wysyłać zgłoszenia na adres: [email protected].
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.