Kolejne zwycięstwo Lechii Gdańsk w lidze

Kolejne zwycięstwo Lechii Gdańsk w lidze - Zdjęcie główne

Piłka nożna W ramach 18 kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk zmierzyła się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Było to drugie zwycięstwo z rzędu Biało-Zielonych w lidze.

Spotkanie rozpoczęła drużyna z Zabrza. Pierwszy strzał w meczu oddali w 7 minucie goście. Kilka minut później pierwszy strzał ze strony Lechii oddał Maciej Gajos w 9 minucie. W 12 minucie ładną akcją popisał się Górnik, ale Krawczyk znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później groźną sytuację mieli gospodarze. Jednak po bloku gości piłka wypadła na rzut rożny. W 20 minucie Flavio został sfaulowany w środkowej strefie boiska przez Przemysława Wiśniewskiego.

W 24 minucie bramkę strzelił Maciej Gajos po podaniu Flavio, ale w pierwszej chwili nie została ona uznana, ponieważ  sędzia dopatrzył się u piłkarza Lechii pozycji spalonej. Po długiej analizie VAR bramka została jednak uznana i od tego momentu Lechia prowadziła z Górnikiem Zabrze. W 30 minucie sfaulowany został Saief w bocznej strefie boiska i dobrą pozycję do dośrodkowania miał Rafał Pietrzak. Nic nie wyszło z dośrodkowania zawodnika Lechii.

W 38 minucie Saief otrzymał żółtą kartkę za dyskusję z sędzią. W 40 minucie piłkę po strzale Ceesay’a do bramki wpakował kapitan Biało-Zielonych Flavio Paixao. W samej końcówce pierwszej połowy potrzebna była pomoc medyczna dla zawodników Lechii jak i Górnika. Do szatni zawodnicy Lechii schodzili prowadząc 2:0 z gośćmi z Zabrza.

Druga połowa

Na drugą część spotkania Górnik wyszedł w zmienionym składzie. Boisko opuścili Norbert Wojtuszek oraz Bartosz Nowak, a w ich miejsce weszli Krzysztof Kubica oraz Giannis Masouras. Druga połowa rozpoczęła się od ataku Lechii Gdańsk. Następnie częściej atakowali goście. Pierwszy celny strzał w drugiej połowie ze strony Górnika oddał w 59 minucie Richmond Boakye. W 63 minucie żółtą kartką został napomniany Biegański. Chwilę później świetną sytuację mieli gospodarze, ale na pustą bramkę z kilku metrów nie trafił Joseph Ceesay.

W 69 minucie w polu karnym podawał Ceesay, a strzał, obroniony przez bramkarza Górnika, oddał Kubicki. Kilka chwil później Conrado wszedł za Ceesay’a na boisko. W 80 minucie swoją akcję miała Lechia, ale jej zawodnik zagrał w polu karnym ręką. Minutę później Górnik oddał strzał na ramkę Kuciaka. W 82 minucie boisko opuścił Alasana Manneh, a w jego miejsce wszedł Roman Prochazka. Kilka sekund później za Kenny’ego Saief’a wszedł Karol Fila.

W końcówce meczu w czasie akcji Górnika dwóch zawodników Lechii leżało na ziemi i potrzebowało pomocy medycznej. W tym momencie Jarosław Kubicki opuścił boisko a w jego miejsce wszedł Mateusz Żukowski, a za Michała Nalepę na boisku pojawił się Mario Maloca. Wynik meczy nie zmienił się do końca spotkania i Lechia zanotowała drugie zwycięstwo w tym sezonie.

1:0 – M. Galos (as. Flavio Paixao) – 25’
2:0 – F. Paixao – 40’

Składy
Lechia Gdańsk:
D. Kuciak – R. Pietrzak, K. Tobers, M. Nalepa, B. Kopacz – J. Biegański, J. Kubicki, M. Gajos, J. Ceesay, K. Saief – Flavio

Górnik Zabrze:
M. Chudy – A. Gryszkiewicz, P. Wiśniewski, S. Evangelou – E. Janza, J. Jimenez, A. Manneh, B. Nowak, N. Wojtuszek – R. Boakye, P. Krawczyk

W następnej kolejce Biało-Zieloni zagrają na wyjeździe ze Stalą Mielec. Spotkanie odbędzie się 27.02 o godzinie 15:00.