Nowe zasady obowiązują od 15 listopada. Legitymowanie się studentów certyfikatem covidowym ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów UCK. Certyfikat mogą uzyskać osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19, ozdrowieńcy lub osoby z negatywnym testem w kierunku COVID-19. Te same zasady obowiązują także pracowników szpitala. Osoby, które nie spełniają tych kryteriów, są oddelegowywane do innych obowiązków, niewymagających kontaktu z pacjentem. Studenci natomiast nie są dopuszczani do zajęć z pacjentami.
- Wszystkie decyzje i zarządzenia, które obowiązują w szpitalu, są wprowadzane z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu naszych pacjentów. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne jest szpitalem wysokospecjalistycznym, który leczy osoby z najtrudniejszymi chorobami. Nie może być takiej sytuacji, że pacjent, który zmaga się z ciężką chorobą lub ma obniżoną odporność, dodatkowo będzie narażony na zakażenie COVID-19, ponieważ będzie opiekował się nim niezaszczepiony personel UCK - mówił dyrektor naczelny kliniki Jakub Kraszewski dla Interii.
Certyfikatów covidowych nie wymaga natomiast sam Gdański Uniwersytet Medyczny, którego studenci odbywają zajęcia praktyczne w UCK. Większość studentów uczelni powinna jednak posiadać taki certyfikat. Według ankiety przeprowadzonej wiosną tego roku przez samorząd uczelni, 90% studentów GUMedu na kierunku lekarskim zaszczepiło się przeciw COVID-19.
[news:1242260]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.