Coworking w swoim mieście?
Wiele osób może szukać sensu w korzystaniu ze stref coworkingowych we własnym mieście. W teorii praca z domu może wydawać się bardzo komfortowa, jednak istnieje wiele czynników, które utrudniają lub uniemożliwiają nam wykonywanie swoich obowiązków. Wystarczy, że w mieszkaniu przebywa dużo osób, co już może wpływać na nasze skupienie. Atmosfera jest równie ważna, więc zmiana otoczenia powinna przynieść oczekiwane skutki. Dużo osób twierdzi, że są znacznie lepiej zmotywowani, pracując "na mieście", zamiast w domu.Choć sama idea coworkingu kojarzy się raczej ze wspomnianym krótkoterminowym wynajmem biur lub biurek, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z takich miejsc we własnym mieście. Specjalne strefy są sporym ułatwieniem dla tzw. freelancerów, którzy w podróży mogą szukać komfortowego miejsca do pracy. Zapraszamy na przegląd kilku popularnych, darmowych miejsc do coworkingu w Gdańsku.
Sztuka Wyboru
Bardzo popularny koncept, czyli Sztuka Wyboru już od kilku lat funkcjonuje na terenie Garnizonu Kultury we Wrzeszczu. Jasne i przestronne wnętrza w murach zabytku z XIX wieku zachęcają do różnych aktywności. Odwiedzający mogą napić się dobrej kawy, kupić książkę w księgarni, czy skorzystać z dedykowanej strefy coworkingowej.
fot. Sztuka Wyboru
Dla fanów wspólnej pracy lub nauki przygotowano tu kilka stolików, kanap i foteli oraz duży stół. W obiekcie dostępne jest też darmowe Wi-Fi. Warto jednak podkreślić, że miejsce jest przede wszystkim kawiarnią, więc choć korzystanie ze strefy coworkingowej jest darmowe, to najpierw należy złożyć zamówienie przy barze.
Lokalizacja: Garnizon Kultury, ulica Słowackiego 19 (Wrzeszcz Górny)
Kunszt Wodny
Nowa siedziba Instytutu Kultury Miejskiej, czyli Kunszt Wodny została otwarta niecały rok temu, we wrześniu 2023 r. Po pięciu latach poślizgu, w ręce gdańszczan i turystów oddano nowe miejsce na kulturalnej mapie miasta. W budynku poza IKM otwarto Bistro Miasto, Księgarnie Nurty oraz nową atrakcję - makietę Śródmieścia. Wnętrze kunsztu jest nowoczesne i przestronne, zachęcając tym samym do odwiedzin.
Wizualizacja strefy coworkingowej połączonej z księgarnią w Kunszcie Wodnym. Efekt prac jest bardzo podobny, fot. materiały prasowe
W tym przypadku strefa coworkingowa jest oddzielona od kawiarni, więc odwiedzający mogą korzystać z niej bez ograniczeń. Do dyspozycji jest kilka stolików z gniazdkami elektrycznymi, duży stół dla grupy oraz pufy i fotele.
Lokalizacja: dziedziniec Forum Gdańsk, ulica Targ Sienny 4 (Śródmieście)
Plenum
Przestrzeń Plenum zlokalizowaną przy ulicy Elektryków kojarzy z pewnością duża część młodego pokolenia. Koncept galerii sztuki, kawiarni oferującej śniadania przez cały dzień oraz darmowej strefy coworkingowej, stale zyskuje popularność. Jest to również pierwsza całoroczna przestrzeń na Ulicy Elektryków. Lokal znajduje się nad klubami B90 i Drizzly Grizzly.
fot. Facebook/Plenum
Wystrój jest bardzo minimalistyczny, dzięki czemu udało się zachować industrialny charakter posttoczniowej przestrzeni. Również miejsce jest bardzo wyjątkowe, bo z widokiem na stoczniowe żurawie.
Lokalizacja: Ulica Elektryków (Śródmieście)
Ratusz Oruński
Po kilku latach remontu, w 2022 roku został oddany do użytku budynek Ratusza Oruńskiego. Zabytek zlokalizowany w sercu dzielnicy jest siedzibą dla rady dzielnicy, biblioteki oraz jednej z fundacji. Obiekt z ponad 150-letnią historią robi duże wrażenie, o czym świadczą dwie nagrody RenOwacja 2024 przyznane właśnie za wyjątkową rewitalizację.
Wizualizacja strefy coworkingowej, mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Ratusz Oruński to przestrzeń dla osób pracujących w ciszy, ponieważ strefa coworkingowa znajduje się przy bibliotece. O długiej historii zabytku i jego remoncie pisaliśmy kilka dni temu.
[news:1521530]
Lokalizacja: ulica Gościnna 3 (Orunia-Św. Wojciech-Lipce)
Kolonia Artystów
Wrzeszczańska Kolonia Artystów to nietuzinkowe i wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska. Właściciele promują i popularyzują sztukę, szczególnie niszową i niezależną. Miejsce jest otwarte dla każdej osoby, która chciałaby zrealizować swój projekt społeczny, czy artystyczny. W Kolonii Artystów znajdziemy też małą księgarnię oraz sklep z winylami i kasetami.
fot. Kolonia Artystów
Odwiedzający mogą też skorzystać z przestronnej przestrzeni coworkingowej oraz napić się dobrej kawy.
Lokalizacja: aleja Grunwaldzka 51 (Wrzeszcz Górny)
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.