reklama

Czy warto kupić samochód poleasingowy?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto kupić samochód poleasingowy?  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie
reklama

Atrakcyjna cena, duży przebieg i mocno wyeksploatowany pojazd. To często powtarzana opinia o samochodach poleasingowych. Czy jednak zawsze tak jest i po prostu nie powinno rozważać się zakupu takiego auta? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno warto zaznaczyć na początku, że każdy przypadek, czyli zakup, trzeba rozważać indywidualnie i niezbędne jest sprawdzenie samochodu w serwisie. W naszym serwisie znajdziesz wiele warsztatów, które świadczą usługę diagnozy w mieście Gdańsk. Sprawdź godne polecenia warsztaty w Gdańsku: https://motointegrator.com/pl/pl/warsztaty/usluga-447-diagnoza/miasto-gdansk.

Samochody poleasingowe – duży udział w rynku

To w dużej mierze firmy nakręcają sprzedaż nowych samochodów. Szczególnie jeśli ma się na myśli pojazdy z wyższej półki. Zdecydowanie częściej kupowane są przez przedsiębiorstwa niż przez klientów indywidualnych. Często myśląc o użytkowniku takiego samochodu, myśli się o handlowcu, który jeżdżąc, nie ma poszanowania dla przepisów, innych użytkowników, a także samochodu. To jednak tylko stereotyp. Oczywiście pewnie będzie można znaleźć takiego sprzedawcę, jednak nie jest to reguła. To jak wygląda samochód, przynajmniej jeśli mowa o samochodzie firmowym, dużo mówi o samej firmie. Jeśli więc ktoś chce być szanowanym menadżerem, czy skutecznym handlowcem to będzie dbał o pojazd.

Samochód poleasingowy – duży przebieg

Często samochody poleasingowe kojarzą się pojazdami, które służy dostawcom jedzenia, czy w jakiś inny sposób do transportu. Faktycznie, mają one jakiś udział w rynku aut używanych. Jednak to tylko jakaś część oferty. Wiele z nich było użytkowanych po prostu na dojazd do pracy, spotkania z klientami, czy wizyty w innych oddziałach firmy. Nierzadko mogą mieć one podobny przebieg jak samochody zwykłych ludzi.

Samochody poleasingowe to zawsze kiepski stan?

W świadomości wielu osób samochód poleasingowy to taki, który użytkowała firma mająca dziesiątki samochodów. Do tego oddawał je do użytku pracownikom, którzy często zmieniali się i nie szanowali pojazdów. W rzeczywistości jednak duża część samochodów w leasingu należy do osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Tacy ludzie traktują swoje samochody jak prywatne, bo po prostu użytkują je na co dzień. Oznacza to, że szanują i dbają o nie. Jeśli rozważasz więc kupno samochodu poleasingowego, najlepszą opcją byłby zakup od takiej osoby.

Samochód poleasingowy – użytkownicy

Jeśli możesz dowiedzieć się kto, jeżeli chodzi o rolę w firmie, użytkował samochód, to może to znacznie pomóc w decyzji. Jeśli było to auto, którym jeździł prezes, menadżer lub jakiś inżynier to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że szanował on swój samochód i nie będzie on miał też jakiegoś szczególnie dużego przebiegu. Samochody handlowców faktycznie mogą mieć duży przebieg, ale to sprawa indywidualna i nie zawsze musi tak być. Na pewno na ostatnim miejscu powinno rozważać się zakup samochodu, który służył do dostarczania towarów. Ten będzie z reguły mocno wyeksploatowany.

Samochód poleasingowy – diagnoza

Nic nie zastąpi weryfikacji stanu technicznego samochodu w fachowym warsztacie. Nawet jeśli samemu znasz się na samochodzie i zrobisz jazdę próbną to bez odpowiednich narzędzi, nie będziesz mógł zweryfikować wielu kwestii. Dobrą opcją jest udanie się więc na profesjonalną diagnozę. Opinii wydanej przez doświadczonego fachowca można zaufać i to właśnie ona powinna być decydująca, jeśli chodzi o zakup samochodu. Jeśli okaże się, że samochód jest w dobrym stanie technicznym, to warto go kupić bez względu na to, kto z niego skorzystał.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama