reklama

Znika bariera architektoniczna na granicy Zaspy i Wrzeszcza. Przejście naziemne jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Znika bariera architektoniczna na granicy Zaspy i Wrzeszcza. Przejście naziemne jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Inwestycje Pół roku ma potrwać budowa nowego przejścia naziemnego i przejazdu rowerowego na pograniczu Zaspy z Wrzeszczem. Inwestycja zwiększy dostępność przystanków tramwajowych i dogodnie połączy obie strony arterii. Skorzystają również rowerzyści, a to wszystko do listopada tego roku.
reklama

Przejście obok tunelu

Choć tunele w ciągu alei Rzeczypospolitej doskonale pamiętają czasy minione i wielokrotnie były remontowane, to nadal stanowią barierę architektoniczną. Warto zaznaczyć, że dla osób o ograniczonej mobilności każdy stopień do pokonania robi sporą różnicę. Nawet montaż wind nie gwarantowałby stuprocentowej dostępności (narażenie na awarię) i samo przejście zajmowałoby wtedy więcej czasu.

Tunele w ciągu al. Rzeczypospolitej nie są również monitorowane

Nowe przejście będzie oddalone o około 300 od istniejącego przy ul. Legionów oraz ponad 1.5 km do tego przy ul. Startowej.  Przeprawa zostanie oddana do użytku jeszcze jesienią tego roku.

[news:1525775]

Sygnalizacja, zieleń, oświetlenie i odwodnienie

W ramach prac, które rozpoczną się już w najbliższym czasie, ma powstać przede wszystkim naziemne przejście dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym. Wykonawca zagospodaruje również okoliczną zieleń i zadba o odwodnienie inwestycji. Zmiany dosięgną również sygnalizacji świetlnej, która zostanie zmodernizowana i dostosowana pod nową przeprawę.

W tym miejscu powstanie nowe przejście dla pieszych - po prawej stronie znajduje się Galeria Zaspa, dawniej ETC

Wykonawca prac, Grupa Flize Gres zajmie się również nowym oświetleniem. Wcześniej będzie trzeba jedynie opracować projekt tymczasowej organizacji ruchu. Za całość robót spółka zainkasuje 3.2 miliony złotych.

To dopiero początek dużych zmian

Warto wspomnieć, że nowe przejście to dopiero początek planowanych zmian, które obejmą aleję Rzeczypospolitej. W ciągu najbliższych lat, podczas remontu nawierzchni jezdni nowe zebry mają powstać również na wysokości ulicy Startowej, Żwirki i Wigury oraz na miejscu słynnej kładki (po jej wyburzeniu).

Zmniejszy się również maksymalna prędkość - z 70 km/h do 50 km/h. Wszystko rozbija się o kwestie bezpieczeństwa. Takie same zmiany na alei Grunwaldzkiej przyniosły oczekiwane efekty i ilość rannych w wypadkach drogowych zmniejszyła się.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama