"Kryzys nadciąga, ale pieniądze dla LGBT się znajdą. Gdańsk znów obdarowuje bluźnierców" to tylko jeden z artykułów opublikowanych wczoraj w sprawie wsparcia w wysokości 22 tysięcy złotych, jakie od miasta w ramach konkursów ofert otrzymało Stowarzyszenie Na Rzecz Osób LGBT TOLERADO.
Dotacje przyznane przez miasto dotyczą dwóch projektów: "program wsparcia osób doświadczających dyskryminacji ze względu na płeć i tożsamość płciową" oraz "Wolontariat ścieżką wzmocnienia osób LGBT w Gdańsku".
Zdjęcia z zeszłorocznego marszu
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób LGBT TOLERADO to organizator Trójmiejskiego Marszu Równości. Jego szósta edycja miała się odbyć w ostatnią sobotę maja, jednak ze względu na pandemię została przełożona na wrzesień.Wczoraj podczas konferencji prasowej, o uczestnictwo w tegorocznym Marszu Równości pytana była Aleksandra Dulkiewicz. - Jeśli się odbędzie, to tak jak mówiłam, raczej wezmę w nim udział – zapowiada prezydent Gdańska. Jednocześnie przypominając, że odcięła się od wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym roku. - Stanowczo zareagowałam na tą sytuację, która miała miejsce w ubiegłym roku - mówiła Dulkiewicz.
Chodzi o jeden z incydentów do którego doszło podczas V Trójmiejskiego Marszu Równości. Grupa uczestników tańczyła wokół rysunku waginy, imitującego katolicki Najświętszy Sakrament. Zdarzenie wywołało burzę w mediach i internecie. Postępowanie dot. obrazy uczuć religijnych prowadzi w tej sprawie prokuratura.
https://twitter.com/GKorsarz/status/1217734683649355776
Kilka dni po ubiegłorocznym Marszu, do wydarzenia odniosła się prezydent miasta, pod patronatem której odbywało się wydarzenie. - Dopuściliście się Państwo przemocy symbolicznej. O ile marsz powstał z pragnienia miłości, o tyle ten incydent był jej całkowitym zaprzeczeniem - pisała w oświadczeniu Dulkiewicz.
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób LGBT TOLERADO jednoznacznie nie potępiło incydentu.
Gdańsk to miasto wolności
Miasto od kilku lat współpracuje ze stowarzyszaniem Tolerado. Zarówno Aleksandra Dulkiewicz, jak i Paweł Adamowicz brali udział w organizowanych w Gdańsku Marszach Równości. - Miłość może tylko łączyć. Nasze miasto Gdańsk chce być otwarte na różnorodność. Różnorodność jest bogactwem, nie jest problemem! Tylko w spotkaniu z innym, tylko w spotkaniu z obcym, możemy się wzbogacić - mówił podczas Marszu Równości w 2017 roku Paweł Adamowicz.Wczoraj, tłumacząc współpracę z organizacjami LGBT w Gdańsku, prezydent miasta odnosiła się do równościowej wizji miasta. - Gdańsk to miasto wolności i solidarności, nie tylko z nazwy. Gdańsk to miasto równości. Przypomnę, że decyzją Rady Miasta Gdańska z 2018 roku przyjęliśmy model na rzecz równego traktowania. Każdy z nas chciałby żyć w mieści i kraju, w którym jest się równo traktowanym – mówiła Aleksandra Dulkiewicz.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.