reklama

Mężczyzna chciał skoczyć z estakady. Uratowano go w ostatniej chwili

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP Gdańsk

Mężczyzna chciał skoczyć z estakady. Uratowano go w ostatniej chwili - Zdjęcie główne

foto KMP Gdańsk

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kronika kryminalnaDzięki szybkiej i skutecznej interwencji gdańskich policjantów 40-letni mężczyzna w kryzysie emocjonalnym został uratowany przed skokiem z estakady. Zdecydowane działania funkcjonariuszy, wspieranych przez strażaków i służby medyczne, zapobiegły tragedii, która mogła mieć miejsce w nocy z 18/19 października.
reklama

40-latek chciał skoczyć z estakady

Do zdarzenia doszło przy ul. Podwale Przedmiejskie. Policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie stojącym po zewnętrznej stronie barierki estakady, gotowym do skoku. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z referatu interwencyjnego. Przejeżdżający nieopodal policyjni wywiadowcy również zauważyli mężczyznę i także zaangażowali się w pomoc mężczyźnie.

– Policjanci rozpoczęli rozmowę z 40-latkiem, próbując odwieść mężczyznę od jego zamiarów. Na miejsce przyjechali także funkcjonariusze straży pożarnej, którzy zamknęli drogę pod estakadą i rozłożyli skokochron. W pewnym monecie, wykorzystując chwilę nieuwagi 40-latka, wywiadowcy chwycili mężczyznę, ściągnęli za barierkę i zabrali w bezpieczne miejsce – informuje podkom. Magdalena Ciska z KMP w Gdańsku.

reklama

40-latek został natychmiast przekazany załodze pogotowia ratunkowego, która zabrała go do szpitala, gdzie otrzyma niezbędną opiekę medyczną i wsparcie psychologiczne. 

Fot. KMP Gdańsk

Gdzie zgłosić się po pomoc w kryzysie emocjonalnym

Kryzysy emocjonalne, choć często przytłaczające, są przemijające. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach można zapobiec tragedii, reagując na czas i wzywając pomoc. Tak, jak w przypadku uratowanego 40-latka, każda sekunda ma znaczenie. Jeśli zauważysz, że ktoś z twoich bliskich, znajomych lub współpracowników zmaga się z przygnębieniem czy smutkiem, nie ignoruj problemu. Zainteresuj się, okaż troskę i zapytaj, jak możesz pomóc. Ważne jest również, aby informować bliskich osoby w kryzysie o sytuacji i wspólnie szukać rozwiązań.

reklama

W sytuacji, gdy podejrzewasz, że życie lub zdrowie osoby jest zagrożone, niezwłocznie zadzwoń pod numer alarmowy 112. Poinformuj służby o lokalizacji oraz charakterze zdarzenia – w takich przypadkach czas ma kluczowe znaczenie. Nie wahaj się korzystać z pomocy instytucji i specjalistów, którzy oferują wsparcie w kryzysowych sytuacjach.

W Gdańsku można skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej pod numerem 58 511 01 21, czynnym całą dobę.

Dodatkowo istnieją bezpłatne telefony zaufania:

16 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny codziennie od 14:00 do 22:00.

116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

reklama

Reagując odpowiednio na czas, można uratować życie i pomóc osobom w potrzebie przezwyciężyć trudne momenty.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama