Trasa promowa łącząca Gdańsk z Nynäshamn – portowym miastem położonym niedaleko Sztokholmu – to świetna atrakcja zarówno dla osób podróżujących turystycznie, jak i służbowo. Rejs trwa kilkanaście godzin i odbywa się na pokładzie promu, na którym dostępnych jest kilka ciekawych miejsc dla uczestników podróży.
Podczas rejsu można podziwiać krajobrazy Morza Bałtyckiego, które zachwycają szczególnie podczas wschodu i zachodu słońca. To także doskonała okazja, aby zobaczyć porty w Gdańsku i Nynäshamn od strony morza. Dla wielu pasażerów sam rejs stanowi atrakcyjny element podróży – oferuje chwilę wyciszenia i możliwość oderwania się od codziennego pośpiechu.
Ile trwa rejs do Szwecji?
Podróż promem z Gdańska do Szwecji trwa kilkanaście godzin. Prom wypływa z Gdańska o godzinie 18:00 i dopływa do Nynäshamn następnego dnia o godzinie 12:00. Analogicznie wygląda rejs w stronę powrotną. Warto pamiętać, że są to godziny wypłynięcia i należy pojawić się wcześniej w celu odebrania biletu oraz wejścia na pokład.
Czy podczas rejsu jest dostępny internet?
Osoby wybierające się w podróż promem muszą liczyć się z brakiem dostępu do własnego internetu. Korzystanie z danych komórkowych jest bardzo kosztowne ze względu na wysokie opłaty roamingowe na morzu. Wysokie są również koszty wysyłania SMS-ów i prowadzenia rozmów telefonicznych.
Choć statki Polferries oferują dostęp do internetu, jest on płatny. Koszt dostępu do Wi-Fi na cały rejs to 10 euro. Istnieje również możliwość wykupienia internetu na kilka godzin – na przykład godzina kosztuje 3 euro. Najbardziej opłacalną opcją jest wykupienie dostępu na całą podróż. Niestety, internet na promie działa dość niestabilnie – wystarcza do wysyłania wiadomości przez komunikatory, jednak korzystanie z mediów społecznościowych czy przeglądanie stron internetowych może być utrudnione, a przy złych warunkach pogodowych wręcz niemożliwe.
Czy podczas rejsu do Szwecji dostępne jest jedzenie?
Na pokładzie promu Nova Star, kursującego do Nynäshamn, znajdują się dwie restauracje. Serwowane są tam śniadania oraz obiado-kolacje. Menu jest na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Drobne przekąski oraz alkohol dostępne są także w barach znajdujących się na dziobie i rufie statku. Obok nich znajdują się miejsca, gdzie można usiąść i podziwiać widoki Bałtyku.
Dodatkowo na promie znajduje się sklep, w którym można kupić słodycze, ubrania, perfumy oraz podstawowe kosmetyki. Ceny wielu produktów są niższe niż w tradycyjnych sklepach. Dostępny jest tam także alkohol, którego ceny są zbliżone do tych w Polsce. Warto pamiętać, że alkohol można kupić dopiero od godziny 8:30 następnego dnia, a nie w dniu rozpoczęcia rejsu.
Jak wyglądają kajuty na promie Polferries?
Na statku Nova Star znajduje się 640 kabin mogących pomieścić 827 pasażerów. Kajuty 2-, 3- i 4-osobowe z osobnymi łóżkami są tańsze niż te z łóżkami podwójnymi. Choć miejsca w nich jest niewiele, są wystarczające na jedną noc. Każda kabina wyposażona jest w łazienkę z prysznicem, toaletą i umywalką.
Dostępne są zarówno kabiny z oknami, jak i bez – te drugie są tańsze.
Wykupienie kajuty nie jest jednak konieczne, a podróż można spędzić na fotelach.
Czy podczas rejsu do Szwecji czuć kołysanie?
Choć promy kursujące do Szwecji są duże, osoby cierpiące na chorobę morską mogą odczuwać kołysanie. Jego intensywność zależy od warunków pogodowych, ale lekkie bujanie może być odczuwalne nawet przy niewielkich falach. Zwykle nie utrudnia ono funkcjonowania na pokładzie. Osobom wrażliwym na ruch statku zaleca się podróżowanie latem i przy dobrej pogodzie – wtedy fale na Bałtyku są zazwyczaj mniejsze. Należy jednak pamiętać, że pogoda na morzu może zmieniać.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.