Zwycięska passa Lechii Gdańsk trwa dalej

Zwycięska passa Lechii Gdańsk trwa dalej - Zdjęcie główne

Piłka nożna

W trzeciej kolejce po podziale tabeli Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu w wykonaniu gdańszczan.

Gospodarze od samego początku atakowali bramkę gości. Już w 4 minucie gola po błędzie Tobersa strzelił Imaz, ale okazało się, że zawodnik Jagiellonii był na minimalnym spalonym. Z bardzo dobrej strony pokazał się, jak zawsze ostatnio, Dusan Kuciak. Gospodarze cały czas atakowali i bramkarz gości nie raz w tym meczu był wystawiony na ciężką próbę, ale Słowak pokazał, że potrafi utrzymać wysoką formę z poprzednich meczy.

Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy Kuciak wpuścił jedynego, jak do tej pory, gola w grupie mistrzowskiej. Imaz dośrodkował z pola karnego na dłuższy słupek i praktycznie niepilnowany Puljić strzelił bramkę dla Jagiellonii. W pierwszej połowie bardziej ofensywnie nastawieni byli gospodarze, którzy oddali aż 11 strzałów na bramkę gości.

Rezerwowy Zwoliński znowu w akcji

Jagiellonia nie cieszyła się długo z prowadzenia w meczu. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Ze Gomes dośrodkował z lewego skrzydła, a w środku z woleja bramkę zdobył Łukasz Zwoliński. Zawodnik Lechii pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie i szybko pokazał, że decyzja trenera Stokowca o wprowadzeniu go na boisko była bardzo dobra. Zmiany przeprowadzone przez Lechię ożywiły grę ofensywną tej drużyny. W 71 minucie drugą bramkę zdobył Zwoliński, ale nie została ona uznana, ponieważ sędzia stwierdził, że zawodnik Lechii był na spalonym. Chwilę później ładnym podaniem z głębi pola popisał się Makowski, a zagranie to na bramkę ponownie zamienił Łukasz Zwoliński.

Piłkarze Jagiellonii starali się jeszcze wyrównać przed końcem meczu, ale obrona Lechii nie dała się już pokonać. Zasługa w tym między innymi Tobersa, który po błędzie na początku meczu zrehabilitował się i wybił w samej końcówce wybił piłkę zmierzającą do bramki Lechii.

Dzięki temu zwycięstwu Lechia Gdańsk traci już tylko dwa punkty do Piasta Gliwice, który zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli.

1:0 - J. Puljić (as. J. Imaz) - 45"+3"
1:1 - Ł. Zwoliński (as. Ze Gomes) - 47"
1:2 - Ł. Zwoliński (as. T. Makowski) - 74"

Następne spotkanie Lechia Gdańsk rozegra z Cracovią w ramach 34 kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz odbędzie się w Gdańsku i rozpocznie się o godzinie 20:00.