Udane powitanie Kaczmarka z gdańskim stadionem [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka nożna Lechia Gdańsk wygrała z Piastem Gliwice w pierwszym meczu na swoim stadionie rozgrywanym pod wodzą Tomasza Kaczmarka. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem 1:0 po bramce zdobytej przez Łukasza Zwolińskiego.

Pierwsze minuty meczu należały do Lechii i to ona przeważała w posiadaniu piłki i konstruowanych akcjach. Zwieńczeniem przewagi Biało-Zielonych była bramka zdobyta przez napastnika gdańszczan Łukasza Zwolińskiego. Po podaniu Josepha Ceesay'a strzelec gola uderzył piłkę na krótki słupek i pokonał bramkarza Piasta Gliwice. Pomimo zdobytej bramki gospodarze nie odpuszczali i próbowali szukać podwyższenia prowadzenia. Następną niebezpieczną akcję przeprowadzili jednak goście i Alomerović został zmuszony do interwencji. Bramkarz Lechii obronił na raty strzał Torila.

Jeszcze przed przerwą Kaczmarek został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany, ponieważ za kontuzjowanego Ceesay'a wpuścił na murawę Conrado. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie. Ciekawą statystyką jest liczba fauli odgwizdanych przez sędziego. Lechia faulowała aż 8 razy, kiedy Piast nie miał odgwizdanego żadnego przewinienia.

Utrzymane prowadzenie

W pierwszym kwadransie drugiej połowy dobrym uderzeniem z dystansu popisał się Maciej Gajos, ale Plach wybił piłkę na rzut rożny. Lechia Gdańsk w drugiej części spotkania miała mniejsze posiadanie piłki niż goście, ale próbowała atakować z kontry i pod sam koniec meczu miała dwie groźne sytuacje. Najpierw Żukowski podawał do Zwolińskiego, który nie trafił w bramkę, a kilka minut później Sezonienko strzelał z ostrego kąta, lecz piłkę po jego strzale złapał Plach. Do końca wynik spotkania nie uległ zmianie i Lechia odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego szkoleniowca.

[news:1220474]

Bramki:
1:0 - Ł. Zwoliński (as. J. Ceesay) - 12'

Następne spotkanie Lechia Gdańsk rozegra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok w ramach Pucharu Polski. Spotkanie zostanie rozegrane 21 września. Trzy dni później Biało-Zieloni tym razem w lidze zagrają na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.