Zwycięska seria Lechii Gdańsk trwa dalej

Zwycięska seria Lechii Gdańsk trwa dalej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka nożna Lechia Gdańsk pokonała 2:0 na własnym stadionie Wisłę Kraków w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Podanie rozpoczynające spotkanie zostało wykonane przez drużynę z Gdańska. Na początku spotkania groźną akcję mogła mieć Lechia Gdańsk, ale Flavio źle przyjął piłkę w polu karnym gości. Pierwszy celny strzał w meczu został oddany przez Patryka Plewka. W początkowym etapie meczu obie drużyny oddawały całkiem sporo niecelnych strzałów.

W 16 minucie żółtą kartką został ukarany Rafał Pietrzak. Chwilę później Lechia miała niebezpieczną akcję, ale dobrze interweniowała obrona Wisły. Zaraz potem równie niebezpiecznie było po drugiej stronie boiska. Kolejną groźną akcję w wykonaniu Wisły Kraków można było zobaczyć w 27 minucie.

W 33 minucie żółtą kartą został ukarany zawodnik gości Jean Carlos. Pod koniec pierwszej połowy potrzebna była interwencja medyczna, ponieważ w starciu ucierpiał Jan Biegański. W związku z tym musiał na chwilę zejść z boiska. W pierwszej połowie przewagę posiadała Wisła Kraków. Jednak obie drużyny stworzyły niebezpieczne sytuacje pod bramką przeciwnika. Do przerwy na stadionie w Gdańsku wynik 0:0.

Ciekawsza druga połowa

Na drugą połowę zamiast Rafała Pietrzaka wszedł Kenny Saief. W 48 minucie za zagranie ręką został ukarany Michał Frydrych. W 50 minucie strzałem z przewrotki popisał się kapitan Biało-Zielonych. Niestety dla zawodnika strzał niecelny. Po tej akcji przez następne minuty Lechia Gdańsk była zamknięta pod własnym polem karnym, a bramkarz gospodarzy Dusan Kuciak był zmuszony do kilku interwencji.

W 60 minucie niebezpieczną akcję miała Lechia Gdańsk. Ze skrzydła do środka zszedł Kenny Saief i oddał strzał na ramkę Wisły. Do dobitki przygotowywał się Conrado, ale piłkę wybili obrońcy gości. Następnie po rzucie rożnym doszło do zamieszania i piłkarze Lechii domagali się karnego za zagranie ręką. Po chwili sędzia pobiegł sprawdzić przy pomocy systemu VAR zasadność pretensji gospodarzy. Wracając z wideoweryfikacji sędzia wskazał na 11 metr i ukarał Mawutor’a żółtą kartką. Do piłki podszedł Flavio i zamienił tego karnego na bramkę nie dając szans bramkarzowi gości. Od 64 minuty gospodarze prowadzili w tym meczu.

W 68 minucie pierwsza zmiana w zespole gości. Za Mawutor’a wszedł Rafał Boguski. Po rzucie wolnym dla Wisły Lechiści wyszli z szybką kontrą ale piłkę na 25 metrze wybił Mateusz Lis. Kilka minut później z 20 metrów Zwoliński oddał strzał na bramkę, ale Lis broniąc na dwa razy oddalił zagrożenie.

W 75 minucie Zwoliński swoim rajdem na skrzydle wywalczył rzut rożny. Kilka minut później niebezpieczną sytuację mieli goście, ale nie wykorzystali swojej okazji. W 80 minucie na boisko w miejsce Łukasza Zwolińskiego wszedł Żarko Udovicić. W 83 minucie za Yeboah’a wszedł Starzyński. Kilka minut później ładną, kombinacyjną grą popisali się Saief i Paixao, ale ten drugi uderzył niecelnie na bramkę Lisa. Chwilę po tym, swoją akcję mieli goście, ale po strzale wywalczyli tylko rzut rożny.

W doliczonym czasie gry swoją okazję po rzucie rożnym mieli goście, ale Kuciak czujnie wyłapał dośrodkowanie Wisły. Goście chcieli szybko rozpocząć rzut wolny po faulu, ale sędzia przerwał, ponieważ Lechia przeprowadzała zmianę. Za Macieja Gajosa wszedł Tomasz Makowski.

Na rzut wolny pod pole karne wybiegł nawet bramkarz Wisły Kraków. Nic z akcji gości nie wyszło i bramkarz musiał szybko wracać na własną połowę. W tej samej akcji szybką kontrę przeprowadzili piłkarze Lechii i Żarko Udovicić pokonał Lisa, który nie zdążył ustawić się po powrocie z połowy Biało-Zielonych.

Bramki:
1:0 – F. Paixao – 64’
2:0 – Ż. Udovicić – 90’

Składy:
Lechia Gdańsk:
D. Kuciak – R. Pietrzak, M. Maloca, K. Tobers, B. Kopacz – J. Kubicki, M. Gajos, J. Biegański, Conrado, Ł. Zwoliński – F. Paixao

Wisła Kraków:
M. Lis – M. Sadlok, U. Radaković, M. Frydrych, Ł. Burliga – Jean Carlos, D. Mawutor, S. Savić, P. Plewka, Y. Yeboah – Ż. Medved

Następne spotkanie Lechia Gdańsk rozegra na wyjeździe z Pogonią Szczecin 19.03. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30.