Rozpoczęcie sezonu w Gdańsku zakończone porażką

Rozpoczęcie sezonu w Gdańsku zakończone porażką - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk w pierwszym meczu sezonu rozgrywanym na stadionie w Gdańsku uległa Rakowi Częstochowa 1:3.

Kluczowym wydarzeniem w pierwszej połowie była czerwona kartka, którą otrzymał Michał Nalepa. Cebula wybiegał na czystą pozycję, ale pomocnik Rakowa został zatrzymany nieprzepisowym wślizgiem przez zawodnika Biało-Zielonych. Spowodowało to, że gospodarze grali w osłabieniu już od 39 minuty. W doliczonym czasie pierwszej połowy Lechia Gdańsk wyszła na prowadzenie po strzale Haydary'ego. Zawodnik gdańszczan zauważył źle ustawionego bramkarza gości i pokonał go strzałem z woleja.

Druga połowa zdecydowała

Początek drugiej połowy rozpoczął się bardzo dobrze dla piłkarzy Rakowa. Już w 46 minucie bramkarza gospodarzy pokonał strzałem nożycami Marcin Cebula. Asystę przy bramce zaliczył Daniel Bartl. Niecałe 10 minut później było już 1:2 dla gości. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował Gustkovskis. W 76 minucie Łotysz wpisał się po raz drugi na listę strzelców. Najpierw strzelał Tijanić, ale Dusan Kuciak obronił piłkę. Na nieszczęście dla Lechii bramkarz Biało-Zielonych był bez szans przy dobitce Gustkovskisa z kilku metrów. Do końca meczu wynik nie zmienił się

1:0 - O. Haydary (as. K. Fila) - 45+3'
1:1 - M. Cebula (as. D. Bartl) - 46'
1:2 - V. Gustkovskis (as. P. Schwarz) - 56'
1:3 - V. Gustkovskis - 76'

Następny mecz Lechia Gdańsk rozegra 13 września o godzinie 17:30. Przeciwnikiem Biało-Zielonych w tym spotkaniu będzie Górnik Zabrze.