Porażka Lechii w ostatnim sparingu w Turcji

Porażka Lechii w ostatnim sparingu w Turcji - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka nożna Obóz przygotowawczy Lechii w Turcji dobiegł końca, a bilans sparingów tam przeprowadzonych wygląda gorzej niż ten ligowy. Biało-Zieloni przegrali wszystkie trzy mecze towarzyskie. Ostatnim rywalem było FC Hradec Kralove, które pokonało gdańszczan 3:0.

Lechia Gdańsk rozegrała 19 stycznia swój trzeci sparing podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Marcina Kaczmarka był czeski zespół Hradec Kralove. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Czechów po dwóch golach Mateja Koubeka i jednym Adama Gabriela.

Biało-Zieloni polecieli na obóz do Turcji na początku stycznia i w ramach tego obozu zostały zaplanowane trzy mecze sparingowe, a ten z Hradec Kralovym był ostatnim z nich. Niestety wszystkie trzy skończyły się porażką ekipy z Gdańska. Pierwszym przeciwnikiem było rumuńskie Petrolul Ploieşti, które wygrało z Lechią 2:0. Następnie gdańszczanie zmierzyli się z mistrzem Serbii Crvena Zvezda. Rywal mocniejszy, ale wynik prawie identyczny, bo Lechia znów została pokonana różnicą dwóch bramek, a na tablicy widniało 3:1 dla Serbów.

W ostatnim sparingu Biało-Zieloni mierzyli się z teoretycznie słabszym rywalem niż Zvezda, czyli FC Hrades Kravole. Klubu z Lokotrans Arena zajmuje obecnie 5 miejsce w czeskiej ekstraklasie, a poprzedni sezon zakończyli na miejscu 6.

Jak przebiegł mecz?

Czesi zdobyli prowadzenie w zasadzie już przy pierwszej groźnej okazji. W 8. minucie meczu Lechia straciła piłkę po próbie wyjścia kontrą po rzucie rożnym, czym naraziła się na atak ze strony rywala. W całej sytuacji najlepiej odnalazł się prawy obrońca Adam Gabriel, który pokonał Kuciaka i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Problemy gdańszczan jedynie rosły, bo od 20. minuty musieli radzić sobie bez Łukasza Zwolińskiego, który musiał opuścić boisko z powodu urazu. Najlepszą akcję Lechia miała po pół godziny gry, kiedy świetnym strzałem z dystansu popisał się Maciej Gajos, ale to nie wystarczyło, aby pokonać golkipera.

Po zmianie stron Czesi zaatakowali momentalnie. Już w 46. minucie Matej Koubek podwyższył prowadzenie, a w 56. zrobił to ponownie, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla swojej drużyny. Sztab trenera Kaczmarka zaczął momentalnie przeprowadzać zmiany w zespole, lecz żadna z nich nie zmieniła już obrazu meczu, który zakończył się wynikiem 3:0 dla Hradec Kraloves.

To był ostatni z zaplanowanych sparingów Lechii. 27 stycznia wracają natomiast rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. Biało-Zieloni pierwszy mecz po wznowieniu sezonu zagrają w niedzielę 29 stycznia na swoim stadionie przeciwko Wiśle Płock.

Lechia Gdańsk – FC Hradec Králové 0:3 (0:1)

0:1 – Adam Gabriel (10′)

0:2 – Matej Koubek (46′)

0:3 – Matej Koubek (56′)

Lechia (I połowa): Kuciak – Pietrzak, Maloča, Nalepa, Brzęk, Tobers, Kubicki, Gajos, Conrado, Durmus, Zwoliński (22′ Paixão).

Lechia (II połowa): Kuciak – Conrado, Maloča (56′ Castegren), Nalepa, Brzęk (78′ Piła), Tobers (56′ Biegański), Kubicki (56′ Terrazzino), Gajos (56′ Friesenbichler), Sezonienko, Durmus (69′ Diabaté), Paixão.