Podział punktów w meczu przyjaźni

Podział punktów w meczu przyjaźni - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk pojechała do Wrocławia w ramach 3 kolejki PKO BP Ekstraklasy, żeby zmierzyć się z lokalnym Śląskiem. Tzw. mecz przyjaźni zakończył się remisem 1:1. Goście rzutem na taśmę strzelili wyrównującą bramkę.

Spotkanie mogło rozpocząć się bardzo dobrze dla gości z Gdańska, ponieważ w w 7 minucie meczu sędzia po weryfikacji z zespołem VAR podyktował rzut karny dla Biało-Zielonych. Do stałego fragmentu gry podszedł Łukasz Zwoliński, ale przestrzelił i Lechia nie mogła cieszyć się z prowadzenia.

Po ponad 20 minutach meczu dwie dobre okazje mieli goście, ale w obu sytuacjach bramkarz Śląska wybił strzały Zwolińskiego nad poprzeczkę. W 33 minucie z szybką kontrą wyszli gospodarze i po interwencji Alomerovicia, piłkę do bramki skierował Stiglec. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 1:0 dla Śląska Wrocław.

Remis w ostatnich minutach

Po 10 minutach drugiej połowy Kopacz podciął Piaseckiego w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr dla Śląska. Po analizie VAR arbiter zdecydował się jednak anulować rzut karny dla gospodarzy. Każda z drużyn miała jeszcze swoje okazje w drugiej połowie meczu.

W samej końcówce meczu piłkarze Lechii Gdańsk wykorzystali swoją okazję, ponieważ w 95 minucie meczu Makowski wpakował piłkę do bramki Śląska. Była jednak niepewność czy gol zostanie uznany, ale po chwili było jasne, że goście doprowadzili do wyrównania. Do końca meczu utrzymał się wynik 1:1.

1:0 - D. Stiglec - 33'
1:1 - T. Makowski (as. M. Musolitin) - 95'

Następny mecz Lechia rozegra u siebie z Crocovią w sobotę 14.08 o godzinie 17:30