Wisła - Lechia. Podział punktów w debiucie Kaczmarka

Wisła - Lechia. Podział punktów w debiucie Kaczmarka - Zdjęcie główne

Piłka nożna W pierwszym meczu pod wodzą Tomasza Kaczmarka Lechia Gdańsk podzieliła się punktami z Wisłą Kraków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a bramkę ostatniej minucie meczu na wagę remisu dla krakowian zdobył Michal Frydrych.

Stroną przeważającą w pierwszej połowie była Wisła Kraków, w której zawodnicy gospodarzy zmusili 5-krotnie Alomerovicia do interweniowania. I pomimo wielokrotnych ataków oraz zdecydowanej przewagi krakowian w posiadaniu piłki to goście zdobyli otwierającą wynik bramkę. Na bramkę uderzał Durmus, ale piłka po nodze zawodnika Wisły odbiła się od poprzeczki, do której dopadł Kubicki i uderzeniem głową zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Pod koniec meczu rzut wolny przed polem karnym miała Lechia Gdańsk. Do piłki chcieli podejść Pietrzak oraz Durmus i to ostatecznie ten drugi oddał strzał na bramkę i Paweł Kieszek musiał po raz drugi w tym meczu wyjmować piłkę z siatki. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się i goście prowadzili 2:0.

[twitter:1437051522681016327]

Ponowna utrata prowadzenia

W drugiej części spotkania przewaga gospodarzy nie była aż tak widoczna, ale to właśnie oni zdobywali bramki w tej połowie meczu. W 72 minucie gola kontaktowego zdobył Michal Frydrych. Przy uderzeniu zawodnika gospodarzy Zlatan Alomerović był bez szans na obronę. W doliczonym czasie gry Serafin Szota został zmuszony przez sędziego do opuszczenia boiska, ponieważ został ukarany drugą żółtą,a w konsekwencji czerwoną kartką. Pomimo osłabienia Wisła Kraków zdobyła wyrównującą bramkę w ostatniej minucie meczu. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michal Frydrych.

Było to pierwsze spotkanie Lechii pod wodzą Tomasza Kaczmarka, ale spotkanie przebiegło podobnie do ostatniego spotkania pod wodzą Piotra Stokowca. Dwubramkowe prowadzenie z pierwszej połowy zostało pogrzebane w drugiej połowie i drugi mecz z rzędu Lechia Gdańsk kończy spotkanie wynikiem 2:2 i podziałem punktów.

0:1 - J. Kubicki - 23'
0:2 - I. Durmus - 45'
1:2 - M. Frydrych (as. D. Hugi) - 72'
2:2 - M. Frydrych - 90+7'

Następne spotkanie Lechia Gdańsk rozegra z Piastem Gliwice w sobotę 18.09. Będzie to pierwsze spotkanie ligowe nowego trenera na swoim stadionie i szansa na pierwsze zwycięstwo z drużyną Lechii.