Pierwsze zwycięstwo Lechii w tym roku [WIDEO]

Pierwsze zwycięstwo Lechii w tym roku [WIDEO] - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Raków Częstochowa 1:0 w ramach 17 kolejki PKO BP Ekstraklasy. Było to pierwsze zwycięstwo Biało-Zielonych w tym roku w meczu o stawkę.

Jedyna bramka tego spotkania wpadła na samym początku meczu. Kubicki dobił piłkę po strzale Saiefa na bramkę Rakowa. Do końca wynik nie uległ zmianie. Kilka groźnych akcji miał w pierwszej połowie Raków, ale obrona Biało-Zielonych stanęła na wysokości zadania.

W drugiej połowie gdańszczanie głównie bronili się przed atakami Rakowa. Dzięki dobrej postawie obrońców oraz bramkarza, Lechia Gdańsk zdobyła pierwsze punkty w tym roku.

-  To dla nas bardzo ważne zwycięstwo, bo potrzebowaliśmy 3 punktów, ale jeszcze bardziej potrzebowaliśmy przełamania. Cieszę się ogromnie, bo wierzyłem w ten zespół i wierzyłem w pracę, którą wykonaliśmy. Liczę, że teraz pójdziemy w górę, bo drużyna jest dobrze przygotowana i dziś pokazała charakter. Nie było to dla nas łatwe spotkanie, bo Raków jest dobrą drużyną i na pewno był to interesujący pojedynek - mówił na pomeczowej konferencji trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec.

0:1 - J. Kubicki - 2'

Następny mecz Lechia Gdańsk rozegra u siebie 20.02 z Górnikiem Zabrze. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:00.

[news:1138430]