Kolejna porażka Lechii na wyjeździe [WIDEO]

Kolejna porażka Lechii na wyjeździe [WIDEO] - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk w 25. kolejce PKO BP Ekstraklasy grała w Gliwicach z lokalnym Piastem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Było to 3 spotkanie gdańszczan bez zwycięstwa.

Pierwszy rzut rożny w meczu został rozegrany już w pierwszej minucie spotkania. Po dośrodkowaniu piłki ze stałego fragmentu gry przez gospodarzy nie było jednak zagrożenia pod bramką Kuciaka. Chwilę później rzut wolny pod bramką Placha chciała rozegrać Lechia, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza.

W 7 minucie spotkania zamieszanie w polu karnym gości. Długą piłkę z własnej połowy otrzymał Kądzior, który pomimo asysty dwóch zawodników Biało-Zielonych oddał strzał i wywalczył rzut rożny dla Piasta.

W pierwszych 10 minutach meczu zdecydowanie bardziej aktywny pod bramką przeciwnika był zespół gospodarzy. W tych początkowych momentach Piast miał 5 stałych fragmentów na połowie Lechii.

Dośrodkowanie Makowskiego z głębi pola ze stojącej piłki bez większych problemów wyłapał Plach. Przez dłuższy okres gra działa się w centralnej części boiska. W kolejnej akcji Piasta piłkę, po zagraniu głową przez Mosóra, złapał Dusan Kuciak. W 18 minucie strzał zza pola karnego oddał Marco Terrazzino, ale piłka minęła z bezpiecznej odległości bramkę gospodarzy.

Chwilę później Makowski sfaulował Wilczka w okolicach linii centralnej boiska.

Zwoliński dobrze wyszedł w pierwszej fazie z kontrą, ale spowolnił grę i zamiast szybkiego ataku wyszła gra kombinacyjna, która nie przyniosła większego zagrożenia. Po chwili Plach zagrał głową na pograniczu swojego pola karnego i nie pozwolił żeby Ceesay doszedł do piłki. Chwilę później to gospodarze wyszli z akcją, ale ostatecznie dostali tylko rzut autowy.

Po wznowieniu sędzia przerwał grę z powodu drugiej piłki znajdującej się na boisku. Przez chwilę sporo się działo pod bramką Lechii, gdzie piłka latała z jednej strony na drugą oraz na przedpole w akcji Piasta. Ostatecznie nie było większego zagrożenia z tej akcji.

W 32. minucie głowami zderzyli się w powietrzu Kądzior oraz Stec. Dobrą akcję gospodarzy zastopowało niecelne podanie i piłkę do gry wprowadza Kuciak.

Szybkie podanie do Sezonienki pozwoliło na dośrodkowanie w pole karne Placha, ale strzał Ceesay'a został zablokowany przez obrońcę i Biało-Zieloni rozpoczną grę z rogu boiska. Po zagraniu z rzutu rożnego ostatecznie na bramkę uderzył Terrazzino, ale futbolówka zatrzymała się na jednym z zawodników Piasta.

Dobra kontra zespołu gości, ale piłkę z pola karnego wybił Stec. Po chwili żółtą kartką ukarany został Conrado za zagranie piłką po gwizdku sędziego. Chwilę później sędzia odgwizdał zagranie ręką Wilczka.

Podczas upadania na rękę Steca upadł Kądzior i potrzebna była interwencja sztabu medycznego Lechii. W doliczonym czasie gry rzut rożny mieli gospodarze i po dośrodkowaniu z narożnika boiska najwyżej do piłki wyskoczył Wilczek. Futbolówka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek Biało-Zielonych.

Po gwizdku sędziego kończącym pierwszą połowę obie drużyny zeszły z murawy z bezbramkowym remisem. Najlepsza okazja na zdobycie bramki to było uderzenie z głowy tuż przed samym końcem.

Dużo niecelnych podań było w pierwszej połowie z obu stron, ale częściowo można winą za to zrzucić na fatalny stan murawy, która powoduje, że piłka czasami zaczyna kozłować i odbijać się w nieprzewidywalny sposób.

Druga połowa

Na drugą część spotkania obie drużyny wyszły w takich samych składach. Już w pierwszej swojej akcji Piast Gliwice zagroził bramce strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Z boku boiska piłkę dośrodkował Holubek, a w stronę bramki skierował ją Kądzior. Słowacki bramkarz jednak nie pozwolił się pokonać i obrońcy Lechii zdążyli ją wybić na rzut rożny.

Chwilę później ważną interwencją popisał się Maloca, który nie pozwolił Wilczkowi oddać strzału na bramkę. W kolejnej akcji tuż przed polem karnym ręką zagrał Makowski i sędzia odgwizdał przewinienie i wskazał miejsce rozegrania rzutu wolnego.

W kontrze Ceesay dośrodkował w pole karne, ale Sezonienko nie trafił z woleja w piłkę. Młodzieżowiec Lechii utrzymał się jednak przy piłce i wycofał ją do Makowskiego. Pomocnik gości podał do Ceesay'a, który wywalczył rzut rożny.

Po tym stałym fragmencie Gajos oddał pierwszy celny strzał dla gdańszczan. Parę minut później Makowski oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego z boku pola karnego, który wywalczył Conrado. Piłka jednak nie poleciała w bramkę Piasta i grę rozpoczynał z rzutu bramkowego Plach.

Po chwili z drugiej strony boiska strzał z ostrego kąta oddał Kądzior, ale ponownie Kuciak wybronił strzał zawodnika gospodarzy, a piłkę na rzut rożny wybili obrońcy. Większego zagrożenia jednak po tym stałym fragmencie gry nie było.

W 62 minucie żółtą kartką ukarany został Pyrka za faul na Sezonience. Po chwili bardzo dobry wślizg zaliczył Maloca i przejął piłkę w niebezpiecznie rozwijającej się akcji. Po drugiej stronie boiska w ataku konstruowanym przez gości w polu karnym sfaulował młody zawodnik Lechii.

Pierwszą zmianą przeprowadzoną przez Tomasza Kaczmarka było wejście Filipa Koperskiego za Sezonienkę. W swojej debiutanckiej akcji w tym meczu młodzieżowiec Biało-Zielonych pokonał dryblingiem obrońce Piasta i oddał celny strzał.

W 68 minucie Ariel Mosór zdobył pierwszą bramkę w meczu dla Piasta Gliwice. Dośrodkowanie Hateleya z rzutu rożnego wykorzystał niepilnowany młodzieżowiec gospodarzy.

Po chwili żółtą kartką został ukarany napastnik Lechii, Łukasz Zwoliński. Zawodnik gości był spóźniony ze swoim wejściem i nadepnął na nogę Czerwińskiego.

Kolejne zmiany w drużynie Lechii. Za Gajosa i Steca weszli Clemens oraz Paixao. W przeciwnej drużynie murawę opuścili Wilczek oraz Kostadinov, a weszli Toril z Kaputem.

W akcji Piasta nieporozumienie między Malocą a Kuciakiem doprowadziło do rożnego dla gospodarzy. W kolejnej akcji Kądzior oddał strzał z ostrego kąta, ale Dusan Kuciak nie dał się zaskoczyć. Słabe ustawienie obrońców gdańszczan spowodowało, że kolejny raz do piłki doszedł Kądzior.

W 81 minucie pomocy medycznej potrzebował Maloca i po chwili został on zmieniony w podwójnej zmianie. Za wspomnianego wcześniej obrońcę Lechii wszedł Tobers, a za Conrado na murawę wbiegł Pietrzak.

Dobra akcja Lechii. Makowski zagrał w pole karne do obiegającego Pietrzaka i obrońca zagrał wzdłuż bramki gospodarzy. Zanim jakiś napastnik gości doszedł do piłki  złapał ją na raty bramkarz gliwiczan. Kolejne szybkie dośrodkowanie Lechii. Sprzed pola karnego z pierwszej piłki dośrodkowywał Paixao, ale Zwoliński nie opanował jej.

Po chwili groźna akcja Piasta, ale Dusan Kuciak obronił groźny strzał Torila. W doliczonym czasie gry za Kądziora wszedł Sappinen.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Lechię Gdańsk 1:0.

[news:1285688]

Bramka:
1:0 - A. Mosór (as. Hateley) - 68'

Lechia Gdańsk rozegra kolejne spotkanie 19 marca. Przeciwnikiem w meczu rozgrywanym w Gdańsku będzie Górnik Łęczna. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na 17:30.