Zwycięskie otwarcie sezonu w Gdańsku

Zwycięskie otwarcie sezonu w Gdańsku  - Zdjęcie główne

Piłka nożna

W ramach 2 kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk podjęła na swoim stadionie Wisłę Płock. Pierwsze spotkanie w sezonie na stadionie w Gdańsku zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Było to pierwsze zwycięstwo Biało-Zielonych w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęła drużyna gości. W drugiej minucie za faul na Łukaszu Zwolińskim żółtą kartką ukarany został Jakub Rzeźniczak. W początkowych minutach meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i żadne ze srtron nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Pierwszy groźniejszy strzał w meczu oddał Łukasz Zwoliński po dośrodkowaniu Durmusa, ale bramkarz gości wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później mogło być niebezpiecznie pod bramką WIsły Płock kiedy obrońca gości stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Lechii Gdańsk. W kolejnych minutach widać było, że gospodarze przyśpieszyli grę i zamknęli Wisłę na własnej połowie. Groźny strzał Wisły po dośrodkowaniu Szwocha, ale bramkarz Lechii wybił piłkę na rzut rożny. Po krótkim okresie dominacji gospodarzy przyszedł czas na przewagę gości. W 30 minucie blisko zdobycia bramki był Jakub Kałuziński, lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek.

Po dośrodkowaniu z głębi pola Lechia oddała prosty strzał w środek bramki. W 40 minucie Damian Michalski nieprzepisowo zatrzymał Conrado za co został upomniany żółtą kartką. Z szybką kontrą wyszli zawodnicy Lechii, ale strzał Ceesaya został zablokowany i tylko rzut rożny dla gospodarzy. I niecelne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i Wsiła zaczęłą od bramki. Po chwili pierwszą żółtą kartkę w drużynie Biało-Zielonych zobaczył Mario Maloca. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się i zakończył wynikiem 0:0.

Druga połowa

W przerwie została podana informacja, że na stadionie zasiada 7772 kibiców. Groźny strzał Kryvotsyuka po rzucie rożnym w okienko bramki, ale Alomerović dobrze zareagował i wybił piłkę za linię końcową. Kolejna żółta kartka dla zawodników Wisły Płock. Tym razem ukarany nią został Lagator. Chwilę później żółtą kartką upomniany został Jarosław Kuicki po wślizgu w zawodnika Wisły. Po dośrodkowaniu w pole karne strzał głową oddał Michalski, ten strzał obronił Alomerović, ale z dobitką Kolara sobie już nie poradził. Po długiej chwili oczekiwania sędzia jednak anulował bramkę, ponieważ po konsultacji z zespołem VAR okazało się że Michalski był na spalonym. Chwilę później po groźną sytuację miała Lechia, ale Michalski wybił piłkę na rożny po strzale Ceesaya. Podwójna zmiana w Lechii Gdańsk. Za Kałuzińskiego wszedł Gajos, a za Musolitina Żukowski.

Kolejną dobrą interwencją popisał się Gradecki i wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Durmusa. Sprytne rozegranie rzutu wolnego przez Lechię Gdańsk. Prostopadłe podanie Kubickiego do Josepha Ceeasya, który zdobył bramkę po odbiciu się piłki od nogi zawodnika Wisły Płock. Od 63 minuty Biało-Zieloni prowadzili 1:0. Kibice Lechii Gdańsk odpalili race i cały stadion jest teraz w dymie. Podwójna zmiana w obozie gości. Wchodzą Wolski oraz Furman, a schodzą Lagator i Kolar. W 76 minucie zszedł Joseph Ceesay, a w jego miejsce wszedł debiutujący Bassekou Diabate. Bardzo dobrą sytuację miała Lechia Gdańsk, ale źle uderzył Zwoliński i piłkę wybronił bramkarz Wisły. Rzut wolny dla gości w bliskiej odległości od pola karnego Biało-Zielonych. Nisko dośrodkował Szwoch, ale piłę na rożny wybili obrońcy Lechii. Dośrodkowanie po stałym fragmencie złapał Alomerović. Kolejna zmiana w zespole gości. Murawę opuścił Kryvotsyuk, a wszedł Susnjara. Kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry zawodnik gości oddał strzał sprzed pola karnego, ale poleciał on w sam środek bramki i bramkarz nie miał problemów ze złapaniem go. Zmiany w zespole gospodarzy. Boisko opuścili Nalepa i Durmus, a w ich miejsce weszli Biegański i Paixao. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

1:0 - D. Kocyła (Bramka Samobójcza) - 63'

Składy:
Lechia Gdańsk:
Z. Alomerović - Conrado, M. Maloca, M. Nalepa (C), M. Musolitin - T. Makowski, J. Kałuziński, J. Kubicki, I. Durmus, J. Ceesay - Ł. Zwoliński

Wisła Płock:
B. Gradecki - D. Michalski, J. Rzeźniczak (C), A. Kryvotsyuk, K. Vallo - D. Lagator, D. Rasak, M. Szwoch, D. Kocyła, P. Tomasik - M. Kolar

Następny mecz Lechia Gdańsk rozegra we Wrocławiu ze Śląskiem Wrocław. Jest to tak zwany mecz przyjaźni. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 8.08 o godzinie 20:00.