Mistrzowski Raków Częstochowa za mocny dla Lechii Gdańsk

Mistrzowski Raków Częstochowa za mocny dla Lechii Gdańsk - Zdjęcie główne

Piłka nożna W sobotnim starciu Raków Częstochowa pewnie pokonał Lechię Gdańsk 4:0. Raków utrzymał swoją serię meczów bez porażki, zaś Lechia serię bez zwycięstwa.

Trenerzy obu drużyn dokonali zmian w wyjściowych składach w porównaniu do poprzednich meczów. David Badia wprowadził pięć zmian, zmuszony do tego decyzjami zarządu klubu o zawieszeniu dwóch zawodników oraz kontuzjami swoich podopiecznych.

[news:1428675]

Tymczasem Marek Papszun z Rakowa również musiał rotować z powodu problemów zdrowotnych i kartkowych zawodników.

Mecz rozpoczął się z przewagą Rakowa, a Lechia próbowała szukać swoich szans w szybkich kontratakach. Pierwsze 20 minut spotkania nie przyniosło większych zagrożeń. Później kilka dobrych sytuacji stworzyli gospodarze. Tuż przed przerwą, Fabian Piasecki zdobył pierwszą bramkę dla Rakowa.

Zmiany wprowadzone przez trenera Badię w 67. minucie, kiedy to na boisko wkroczyli Zwoliński, Pietrzak oraz de Kamps, nie wpłynęły na obraz gry. Lechia nie była w stanie odpowiedzieć na przewagę Rakowa, który skutecznie kontrolował przebieg spotkania.

[news:1429893]

W drugiej połowie kolejne gole strzelili Kochergin (75 minuta), Papanikolaou (82 minuta) oraz Gutkovskis (90 minuta), ustalając wynik spotkania na 4:0.

Lechia Gdańsk będzie musiała walczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli w pozostałych czterech spotkaniach PKO BP Ekstraklasy.