Lechia z zabójczą końcówką

Lechia z zabójczą końcówką - Zdjęcie główne

Piłka nożna

Lechia Gdańsk po kompromitacji w Pucharze Polski z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór pokonała na wyjeździe Wartę Poznań. Spotkanie 13 kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się wynikiem 0:2 dla gości, a gospodarze zakończyli mecz w 10 zawodników. Dzięki zwycięstwu Biało-Zieloni przesunęli się na drugą pozycję w lidze, ale znajdujący się na 3 miejscu Raków ma dwa mecze rozegrane mniej i tylko dwa punkty straty do wicelidera.

Początkowe minuty spotkania odbywały się pod dyktando gości. Gdańszczanie mieli dwie dobre sytuacje w pierwszych 10 minutach, ale Zwoliński nie wykorzystał swoich okazji i zwycięsko z obu pojedynków wyszedł Lis. W kolejnych minutach meczu Lechia dalej przeważała. Swoje sytuacje miał Gajos, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. W jednej z kolejnych okazji gości bramkarza Warty wyręczył Trałka, który zablokował strzał Durmusa. Swoje okazje miała też Warta po strzałach Rodrigueza, z których jeden trafił w słupek bramki chronionej przez Dusana Kuciaka.

Kluczowe 5 minut

W drugiej połowie nadal przeważali goście. Z rzutu wolnego w 53 minucie strzał oddał Gajos, ale ponownie dostępu do bramki obronił Lis. Kilkanaście minut później koleją dobrą sytuację miał Zwoliński, ale nie trafił do bramki po strzale z bliskiej odległości.

Kluczowe sytuacje meczy miały miejsce w ostatnich 5 minutach spotkania. W 92 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na Flavio Paixao w polu karnym. Dodatkowo arbiter ukarał Kiełba drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, przez co gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. Kapitan Lechii nie pozostawił złudzeń Warcie i pokonał bramkarza poznaniaków. Chwilę później nieporozumienie między Grzesikiem i Lisem spowodowało, że ten pierwszy strzelił samobójczą bramkę pieczętującą wygraną Lechii Gdańsk.

0:1 - F. Paixao - 93'
0:2 - J. Grzesik (sam) - 97'
Następne spotkanie Lechia Gdańsk rozegra u siebie 6.11 o godzinie 17:30. Przeciwnikiem w tym meczu będzie Zagłębie Lubin.