Lechia wygrywa z Wisłą Płock

Lechia wygrywa z Wisłą Płock  - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk wygrała Wisłą Płock w 28 kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu Biało-Zieloni utrzymują się w walce o 4 miejsce, które może pozwolić na grę w europejskich pucharach.

Na samym początku meczu Conrado wywrócił się w polu karnym po starciu z obrońcą. W pierwszym momencie sędzia kazał grać dalej, ale po chwili sędzia sprawdził VAR i podyktował jedenastkę dla gości z Gdańska. Tradycyjnie do wykonania karnego stanął Flavio i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W następnych minutach swoje szanse mieli Tuszyński oraz Rzeźniczak, ale nie znaleźli drogi do bramki strzeżonej przez Kuciaka. W 35 minucie meczu sędzia podyktował drugi rzut karny, tym razem dla Wisły. Niecelnie jednak z 11 merów strzelił Szwoch i Lechia nadal prowadziła 1:0 i do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

3 bramki w końcówce

Druga połowa rozkręciła się w ostatnim kwadransie regulaminowego czasu gry. W 75 minucie Dawid Kocyła strzelił na bramkę i wyrównał wynik. Zawodnicy Wisły nie utrzymali długo remisu, ponieważ 6 minut później Bartosz Kopacz zdobył bramkę po dośrodkowaniu Gajosa z rzutu rożnego. Kilka minut później Wisła Płock mogła wyrównać, ale dobrze zachował się Kuciak i obronił strzał Mateusza Szwocha. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Lechia Gdańsk podwyższyła wynik na 3:1 po bramce Josepha Ceesay'a.

0:1 - F. Paixoa- 6'
1:1 - D. Kocyła (as. M. Szwoch) - 75'
1:2 - B. Kopacz (as. M. Gajos) - 81'
1:3 - J. Ceesay (as. T. Makowski) - 95'

Następny mecz Biało-Zieloni rozegra na stadionie w Gdańsku 8.05 o godzinie 17:30. Przeciwnikiem w tym meczu będzie Cracovia.