Lechia wygrała w 1/32 Pucharu Polski

Lechia wygrała w 1/32 Pucharu Polski - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Stal Stalową Wolę 4:0 w 1/32 Pucharu Polski i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. Gdańszczanie byli faworytem tego meczu, ponieważ ich przeciwnicy w tym sezonie występują w III lidze.

Od początku spotkania Biało-Zieloni pokazywali, że zależy im na zwycięstwie w tym meczu. Goście przed pierwszą bramką w meczu mieli kilka groźnych sytuacji, ale obrona gospodarzy stawała na wysokości zadania. Już w 18 minucie Karol Fila pokonał bramkarza przeciwników po strzale z głowy. Piłkę dośrodkował Rafał Pietrzak. Kilka minut później prawy obrońca Lechii brał udział w drugiej w tym meczu akcji zakończonej bramką. Tym razem asystował Łukaszowi Zwolińskiemu. Obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje w pierwszej połowie, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Na samym początku drugiej połowy blisko zdobycia bramki kontaktowej byli gospodarze, ale piłkę lecącą do bramki wybił Nalepa. Kilka minut później Maciej Gajos strzelił trzecią bramkę dla Biało-Zielonych. Kolejną asystą w meczu popisał się Karol Fila. W 68 minucie padła ostatnia bramka w meczu. Podanie Tomasza Makowskiego na bramkę zamienił Jakub Kałuziński. Było to pierwsze trafienie dla Lechii w wykonaniu 17 latka. Do końca meczu wynik się nie zmienił i Lechia zasłużenie awansowała do kolejnej rundy.

1:0 - K. Fila (as. R. Pietrzak) - 19'
2:0 - Ł. Zwoliński (as. K. Fila) - 23'
3:0 - M. Gajos (as. K. Fila) - 52'
4:0 - J. Kałuziński (as. T. Makowski) - 68'

Następny mecz Lechia Gdańsk rozegra w rozgrywkach ligowych. W swoim pierwszym meczu w lidze Biało-Zieloni będą gościć w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie podejmą beniaminka Wartę Poznań. Spotkanie odbędzie się 23.08 o godzinie 15:00.

[twitter:1296167550477246465]