Lechia wraca z tarczą. Kolejny sukces pod wodzą nowego trenera - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka nożna Lechia Gdańsk kontynuuje dobrą serię pod wodzą nowego trenera i wygrała swój trzeci mecz z rzędu. Tym razem wyższość gdańszczan musiał uznać Górnik Łęczna. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla Lechii.

W początkowych etapach meczu przeważała Lechia Gdańsk, chociaż gospodarze też oddali kilka groźniejszych strzałów. Kluczowym momentem spotkania, który miał przełożenie na dalsze losy była druga żółta kartka, którą został ukarany Janusz Gol. Od 35 minuty gospodarze grali w osłabieniu i ułatwiło to gościom atakowanie.

Pierwszą bramkę zdobył po rzucie rożnym Łukasz Zwoliński, a asystował mu Maciej Gajos. Kilka minut później Biało-Zieloni podwyższyli wynik na 2:0 po strzale Flavio Paixao. Była to druga bramka zdobyta w tym meczy z główki. Tym razem asystentem został Conrado. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się.

Podwyższenie prowadzenia

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy mimo osłabienia zepchnęli Lechię do obrony. Nie trwało to jednak długo ponieważ 10 minut po rozpoczęciu drugiej części meczu Biało-Zieloni zdobyli trzecią bramkę. Dobrą akcję przeprowadzili goście i Sezonienko znalazł się sam na sam z bramkarzem Górnika, i podwyższył prowadzenie gości. Przy bramce asystował poprzedni strzelec Flavio Paixao.

Kilka minut później Łukasz Zwoliński dwa razy trafił do bramki Górnika, ale dwukrotnie odgwizdany został spalony i Lechia nadal prowadziła 3:0. To co nie udało się wcześniej Zwolińskiemu udało się kapitanowi Lechii. Po strzale Durmusa, piłka trafiał pod nogi Flavio, który umieścił piłkę w siatce i ustalił wynik na 4:0. Do końca meczu różnica bramkowa się nie zmieniła i Lechia pokonała na wyjeździe Górnik Łęczna 0:4.

Bramki:
0:1 - Ł. Zwoliński (as. M. Gajos) - 41'
0:2 - F. Paixao (as. Conrado) - 44'
0:3 - K. Sezonienko (as. F. Paixao) - 55'
0:4 - F. Paixao - 72'

Następne spotkanie Lechia Gdańsk rozegra u siebie na początku października. Przeciwnikiem Biało-Zielonych będzie obecny mistrz Polski Legia Warszawa. Spotkanie rozpocznie się 3.10 o godzinie 17:30.

[news:1222933]

[news:1222447]