Lechia w osłabieniu pokonała Raków [WIDEO]

Lechia w osłabieniu pokonała Raków [WIDEO] - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk pokonała Raków Częstochowę w meczu o puchary w ramach 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu Biało-Zieloni umocnili się na 3 pozycji w lidze i odskoczyli gościom na 4 punkty różnicy.

Już w 16 minucie spotkania padła otwierająca mecz bramka. Zdobywcą gola dla gości był Lederman. Akcję bramkową rozpoczął swoim strzałem Ivi Lopez, ale Dusan Kuciak wybił piłkę do boku, którą przejął Kun. Zawodnik Rakowa podał do nadbiegającego kolegi, który pokonał bramkarza gospodarzy niskim strzałem po długim słupku.

Kilkanaście minut później Bartos Kopacz podał do niepilnowanego Conrado, który oddał strzał na bramkę. Piłkę po rykoszecie od nogi zawodnika Rakowa na rzut rożny wybił Kovacević. Pod koniec pierwszej połowy żółtą kartkę zdobył Nalepa. Do końca tej części meczu wynik nie uległ zmianie.

Odwrócone losy spotkania

Już kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę. Bartosz Kopacz dośrodkował z prawego skrzydła, a Ilkay Durmus pokonał Kovacevica uderzeniem głową. W 63 minucie Lederman po raz kolejny uderzył na bramkę Kuciaka, ale tym razem bramkarz gospodarzy był górą i wybił piłkę na rzut rożny.

W 75 minucie Kuciak odbił strzał Wdowiaka, a w kontrze Biało-Zieloni zdobyli bramkę dającą im prowadzenie. Flavio Paixao podał do Durmusa na lewe skrzydło, a zawodnik Lechii dryblingiem zmylił obrońcę Rakowa i strzałem w długi róg pod porzeczkę pokonał po raz drugi bramkarza gości.

Po wyjściu przez gości na prowadzenie zaczęło się więcej dziać pod obiema bramkami. Najpierw okazję mieli gospodarze, ale Kovacević obronił strzał Zwolińskiego, a następnie Kuciak wybronił dwa strzały Wdowiaka z pola karnego.

W 82 minucie Michał Nalepa dostał drugą żółtą kartkę i musiał wrócić przed czasem do szatni osłabiając w ostatnich minutach swoją drużynę. W 86 minucie Flavio Paixao ustalił wynik spotkania na 3:1. Dusan Kuciak wybił piłkę ze swojego pola karnego i z nieporozumienia między Niewulisem oraz Kovaceviciem napastnik Lechii strzelił na pustą bramkę.

0:1 - B. Lederman (as. P. Kun) - 16'
1:1 - I. Durmus (as. B. Kopacz) - 53'
2:1 - I. Durmus - (as. F. Paixao) - 75'
3:1 - F. Paixao - 86'