Lechia traci szansę na podium Ekstraklasy

Lechia traci szansę na podium Ekstraklasy - Zdjęcie główne

Piłka nożna

Lechia Gdańsk uległa Lechowi Poznań w ramach 35 kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Goście zakończyli ten mecz w 10.

Kolejorz bardzo szybko rozpoczął rewanż za porażkę w Pucharze Polski, która miała miejsce kilka dni temu. Z 25 metrów rzut wolny na bramkę zamienił Ramirez, który uderzył piłkę obok muru i trafił do bramki Kuciaka tuż przy słupku. Kilka minut później dobry strzał oddał Kamiński, ale tym razem bramkarz Lechii uratował swój zespół przed stratą kolejnej bramki. W 16 minucie meczu Biało-Zieloni mogli się cieszyć z wyrównującego gola, ale sędzia po konsultacji z zespołem VAR anulował bramkę i odgwizdał spalony, na którym znajdował się Gomes.

Zaledwie kilka minut później Lech podwyższył swoje prowadzenie. Silnym dośrodkowaniem w pole karne z rzutu wolnego popisał się Moder. Piłka leciała w kierunku bramki i interweniować musiał Kuciak. Bramkarz wybił piłkę prosto na nogę Roberta Gumnego i ten wpakował futbolówkę do bramki z bliskiej odległości. W 32 minucie blisko zdobycia bramki był Moder, ale piłka nieznacznie minęła słupek Lechii.

W 40 minucie meczu z podobnej odległości co na początku Lech Poznań swoją okazję miała Lechia Gdańsk. Do piłki podszedł Pietrzak i jego strzał trafił w mur. Po odbiciu piłka wróciła z powrotem do zawodnika gości i ten zagrał ponownie w pole karne i tym razem Haydary dostawił nogę i strzelił bramkę kontaktową dla gdańszczan. Zawodnik Biało-Zielonych nie znajdował się na pozycji spalonej, ponieważ na murawie leżał Moder, który dostał piłką po strzale Pietrzaka. Chwilę przed końcem pierwszej połowy wynik na 3:1 podwyższył Jóźwiak, który ładnym strzałem z linii pola karnego po krótkim słupku pokonał Kuciaka.

Druga połowa meczu rozpoczęła się dla gości w dobry sposób, ponieważ już dwie minuty po rozpoczęciu Jose Gomes zdobył bramkę kontaktową. Mleczko odbił piłkę po strzale Zwolińskiego, a Gomes wpakował ją do pustej bramki. Całą akcję rozpoczął Fila odbiorem piłki na połowie gospodarzy.

W końcówce meczu Conrado został ukarany przez sędziego czerwoną kartką. Brazylijczyk za bardzo wypuścił sobie piłkę i próbował ją odebrać wślizgiem. Natomiast zamiast w piłkę trafił w nogi Modera. Kartka dal zawodnika Lechii oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu z Legią Warszawa. Obie drużyny miały w tym meczu swoje szanse, ale żadna z nich nie została wykorzystana i mecz skończył się wynikiem 3:2 dla Lecha Poznań.

1:0 - D. Ramirez - 5'
2:0 - R. Gumny - 22'
2:1 - O. Haydary (as. R. Pietrzak) - 42'
3:1 - L. Jóźwiak (as. P. Tiba) - 45'
3:2 - J. Gomes (as. Ł. Zwoliński) - 47'

Następny mecz Lechia zagra w Gdańsku z nowym mistrzem Polski Legią Warszawa. Spotkanie odbędzie się 15.07 o 20:30.

[news:1023756]