Kompromitacja w Pucharze Polski. Lechia odpadła z rozgrywek

Kompromitacja w Pucharze Polski. Lechia odpadła z rozgrywek - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk przegrała sensacyjnie w 1/16 Pucharu Polski z III-ligowym Świtem Nowy Dwór. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe 2:1 i odpadła z rozgrywek. Była to pierwsza porażka pod wodzą nowego trenera Tomasza Kaczmarka.

Już w 8 minucie spotkania Lechia Gdańsk wyszła na prowadzenie dzięki bramce zdobytej przez Ilkaya Durmusa z rzutu karnego. Wykorzystał stały fragment gry podyktowany za faul na nim. Przed podjęciem decyzji sędzia musiał skorzystać z konsultacji z zespołem VAR. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie mimo przewagi gości.

Już na samym początku drugiej połowy Lechia Gdańsk została ukarana za nie podwyższenie prowadzenia w pierwszej części gry. W 47 minucie Gajewski zdobył gola po akcji rozegranej po rzucie wolnym. W kolejnych 10 minutach mieliśmy w spotkaniu groźne akcje obu drużyn. Zarówno Świt Nowy Dwór jak i Lechia próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 60minucie spotkania sędzia podyktował drugi rzut karny dla gości, ale tym razem po analizie VAR anulował karnego.

Zaraz później gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia, ponieważ piła odbita od Kopacza zmyliła bramkarza Lechii i wpadła do bramki Biało-Zielonych. Do samego końca wynik spotkania nie uległ zmianie i zawodnicy III-ligowego zespołu Świt Nowy Dwór Mazowiecki mogli cieszyć się z sensacyjnego zwycięstwa.

0:1 - I. Durmus - 8'
1:1 - A. Gajewski - 47'
2:1 - B. Kopacz (sam) - 63'

Następne spotkanie Lechia Gdańsk rozegra na wyjeździe z Wartą Poznań w ramach Ekstraklasy. Mecz odbędzie się w sobotę 30.10 o godzinie 15:00.

[twitter:1453025299826872332]