Komplet punktów Lechii w meczach z mistrzem Polski

Komplet punktów Lechii w meczach z mistrzem Polski - Zdjęcie główne

Piłka nożna Po raz piąty w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach Lechia Gdańsk pokonała obecnego mistrza Polski Piast Gliwice. Mecz w ramach 32 kolejki PKO Ekstraklasy zakończył się skromnym zwycięstwem 1:0 dla gospodarzy.

Początek meczu w wykonaniu obu drużyn był spokojny. Pierwszy groźny strzał oddał w 32 minucie Ze Gomes, ale piłkę na rzut rożny zdołał sparować bramkarz gości Frantisek Plach. Kilka minut później groźnie było po drugiej stronie boiska. Po strzale Jorge Felixa bramkarz Biało-Zielonych wypuścił piłkę z rąk, ale Dobrze asekurował Nalepa, który nie pozwolił na dobitkę. W 43 minucie sędzia uznał gola dla Lechii, ale po konsultacji z zespołem VAR został anulowany, gdyż okazało się, że Flavio Paixao dotknął piłkę ręką. Nic więcej kibice zgromadzeni na stadionie w Gdańsku nie zobaczyli w pierwszej połowie.

Skromna wygrana

Na początku drugiej połowy obramowanie bramki uratowało Lechię przed stratą gola. Odrobiny szczęścia zabrakło napastnikowi Piasta, Piotrowi Parzyszkowi. Chwilę później analogiczna sytuacja była pod bramką gości, gdzie w słupek trafił Ze Gomes. W 66 minucie okazję do pokazania swoich umiejętności miał Kuciak, ponieważ Felix miał okazję sam na sam z bramkarzem gdańszczan. To właśnie słowacki bramkarz wyszedł obronną ręką z tego pojedynku.

W 72 minucie po rzucie rożnym Conrado padł w polu karnym gości i sędzia zdecydował się pokazać na 11 metr. Chwila jeszcze minęła zanim Flavio wykonał rzut karny, ponieważ sędzia czekał na potwierdzenie swojej decyzji przez zespół VAR. Tym razem jego decyzja nie została cofnięta i kapitan Lechii mógł oddać strzał ze stałego fragmentu gry. Paixao oddał pewny strzał i nie dał szans bramkarzowi Piasta Gliwice. Do końca meczu goście jeszcze kilka razy próbowali zagrozić bramce Lechii, ale na posterunku zawsze znajdował się Dusan Kuciak.

Warto wspomnieć, że to był ostatni mecz Mladenovicia w kadrze Biało-Zielonych. Piłkarze zebrali się na środku boiska, by uroczyście pożegnać obrońce Lechii. Na zakończenie trener Piotr Stokowiec pokazał Serbowi czerwoną kartkę.

1:0 - F. Paixao (K) - 74"

Kolejny mecz Lechia Gdańsk rozegra z Jagiellonią Białystok 28.06 o 15:00 na Stadionie Miejskim w Białymstoku.