Górnik lepszy od Lechii. To już druga porażka Biało-Zielonych

Górnik lepszy od Lechii. To już druga porażka Biało-Zielonych - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk przegrała z Górnikiem Zabrze 3:0 w ramach trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Była to druga porażka Biało-Zielonych w tym sezonie.

Przez pierwsze pół godziny obie drużyny miały pojedyncze okazje bramkowe, ale żadna z nich nie była bardzo groźna. Wynik meczu zmienił się w 34 minucie kiedy karnego na bramkę zamienił Jimenez. Sędzia odgwizdał stały fragment gry dla Górnika po zagraniu ręką przez Pietrzaka w polu karnym Lechii. W 43 minucie mogło być już 2:0 dla gospodarzy, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Sobczyk. Do końca pierwszej połowy wynik meczu się nie zmienił.

Błędy przyczyną porażki

Piętnaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy było już 2:0 dla zabrzan. Piłkę przed własnym polem karnym stracił Maciej Gajos i Nowak strzałem pod poprzeczkę pokonał Dusana Kuciaka. Chwilę później goście mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Górnika. W 81 minucie Mario Maloca wybił futbolówkę głową przed pole karne, a tam Ściślak uderzył z pierwszej piłki i było 3:0 dla Górnika Zabrze. Do końca meczu wynik nie zmienił się. Duży wpływ na wynik miały błędy jakie popełniali zawodnicy Lechii. Mimo wszystko drużyna z Zabrza była lepszym zespołem od gdańszczan.

1:0 - J. Jimenez - 34'
2:0 - B. Nowak - 60'
3:0 - D. Ściślak - 81'

Następny mecz w ramach Ekstraklasy Lechia Gdańsk rozegra u siebie ze Stalą Mielec w sobotę 19.09 o godzinie 15:00.