Bezbramkowo w Letnicy. Lechia remisuje z Wisłą Kraków

Bezbramkowo w Letnicy. Lechia remisuje z Wisłą Kraków - Zdjęcie główne

Piłka nożna Lechia Gdańsk przyjęła na swoim stadionie Wisłę Kraków. Mecz stanął pod znakiem niewykorzystanych sytuacji, ponieważ żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki, a spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

W hicie 15. kolejki Fortuna 1. ligi Lechia Gdańska zremisowała bezbramkowo z Wisłą Kraków. Kibice, którzy pojawili się na Polsat Plus Arenie, mogą czuć się rozczarowani, bo Biało-Zieloni mieli kilka sytuacji, aby ten mecz otworzyć.

W pierwszej połowie spotkania brakowało szybszego tempa. Ofensywa z obu stron opierała się głównie na ataku pozycyjnym. W 22. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogę Camilo Meny, który uderzył mocno, ale niecelnie i futbolówka przeleciała nad poprzeczką.Chwilę później niezłą sytuację mieli goście. Atak prawym skrzydłem przeprowadził Miki Villar, który następnie zagrał w pole karne, a tam dobrze ustawiony był Angel Baena. Hiszpan jednak uderzył za lekko, aby zaskoczyć Bogdana Sarnavskyi'ego.

Jeszcze w pierwszej połowie dobrą okazję miał Maksym Khlan, kiedy dostał dośrodkowanie z prawej strony, ale ani Ukrainiec, ani obrońca Wisły nie trafili czysto w piłkę i pod bramką gości zrobił się chaos. Jednak z tej sytuacji obronną ręką wyszli goście.

W drugiej części spotkania ponownie szansę miał Maksym Khlan. W 62. minucie po długim podaniu pomocnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nawet umieścił piłkę w siatce, ale okazało się, że był jednak wcześniej na spalonym. Pod koniec meczu inicjatywę przejęła "Biała Gwiazda". W 75.minucie głową uderzał Eneko Satrustegui, ale Hiszpan trafił prosto w bramkarza Lechii, który chwilę później znowu musiał interweniować, kiedy z dystansu uderzał Bartosz Jaroch.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowo, co może powodować rozczarowanie u obu ekip, ponieważ jedni i drudzy mieli swoje szanse na otwarcie wyniku. Lechia przesunęła się na drugie miejsce w tabeli, zrównując się punktowo z Arką. Jednak zarówno ekipa z Gdyni, jak i Górnik Łęczna oraz GKS Tychy nie rozegrały jeszcze meczu 15. kolejki, więc sytuacja może ulec zmianie.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0

Składy:

Lechia Gdańsk: Bogdan Sarnavskyi - Dominik Piła, Andrei Chindris, Elias Olsson, Miłosz Kałahur - Tomasz Neugebauer (70' Kacper Sezonienko), Ivan Zhelizko - Camilo Mena (79' Jakub Sypek), Rifet Kapić, Maksym Khlan - Tomas Bobcek (79' Łukasz Zjawiński).

Wisła Kraków: Alvaro Raton - Bartosz Jaroch, Joseph Colley, Alan Uryga, David Junca (52' Eneko Satrustegui) - Marc Carbo, Patryk Gogół - Miki Villar (85' Bartosz Talar), Jesus Alfaro (52' Angel Baena), Joan Roman - Angel Rodado (69' Szymon Sobczak).