Bezbarwne widowisko w Niecieczy. Lechia remisuje z Termalicą

Bezbarwne widowisko w Niecieczy. Lechia remisuje z Termalicą - Zdjęcie główne

Piłka nożna Biało-Zieloni wybrali się do Niecieczy na mecz 10 kolejki 1. ligi. Zebrani kibice mogli czuć się jednak rozczarowani, ponieważ w spotkaniu nie wydarzyło się zbyt wiele i widowisko zakończyło się bezbramkowym remisem.

Po porażce w Pucharze Polski z Wisłą Kraków gdańszczanie pozostali na południu kraju i wybrali się do położonej blisko Tarnowa Niecieczy, aby zmierzyć się z tamtejszą Termalicą. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, co bez wątpienia jest niemałym rozczarowaniem dla jednej, jak i drugiej drużyny.

Oba zespoły przystępowały do tego pojedynku z 14. punktami na koncie i jak można było się spodziewać, mecz był wyrównany. Zarówno Termalica, jak i Lechia miały swoje szanse na objęcie prowadzenia. W 7. minucie skrzydłowy gospodarzy Morgan Fassbender mocnym strzałem przy bliższym słupku próbował pokonać Bogdana Sarnavsky'ego, ale Ukrainiec nie dał się zaskoczyć.

Gorąco pod bramką gospodarzy zrobiło się w 22. minucie, gdy po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Andrei Chindris, ale jego strzał z dalszego słupka wybił Maciej Ambrosiewicz. Chwile później Maksym Khlan uderzył zza pola karnego, lecz z problemami wybronił ten strzał Tomasz Loska.

Najlepsza okazja w pierwszej połowie przyszła jednak dopiero w 39. minucie, kiedy po rajdzie lewą stroną Maksyma Khlana piłkę na 11. metr otrzymał Luis Fernandez i wydawało się, że to musi być gol. Jednak na linii strzału stanął jeden z obrońców gospodarzy.

Rozczarowujące widowisko

Drugą połowę lepiej zaczęła Termalica. Już na początku swoją okazję miał Kacper Karasek. Młodzieżowy reprezentant Polski próbował strzelić finezyjnie, ale Bogdan Sarnavsky nie musiał interweniować, bo piłka przeleciała obok bramki. Z przewagi gospodarzy jednak nic nie wychodziło i oba zespoły cierpiały na brak sytuacji. Przed końcem spotkania w 88. minucie swojej szansy szukał jeszcze Luis Fernandez desperackim strzałem z dystansu, ale uderzył prosto w bramkarza.

Mecz zakończył się remisem 0:0. Nic nie dały roszady ani w jednej, ani w drugiej drużynie. Wynik dobitnie oddaje, co działo się w Niecieczy, ponieważ szans obie ekipy miały jak na lekarstwo, szczególnie w drugiej połowie. Po spotkaniu oba zespoły zdobyły po punkcie i z 15. oczkami okupują odpowiednio 7 i 8 miejsce w tabeli ligowej.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk 0:0

Składy:

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska - Taras Zaviyskyi, Arkadiusz Kasperkiewicz, Lukas Spendlhofer, Damian Hilbrycht - Maciej Ambrosiewicz, Andriy Dombrovskyi - Morgan Fassbender (67' Jakub Nowakowski), Kacper Karasek (77' Tomas Poznar), Artem Polarus (46' Andrzej Trubeha) - Jakub Branecki (77' Wojciech Jakubik).

Lechia Gdańsk: Bogdan Sarnavskyi - Dawid Bugaj (77' Bartosz Brzęk), Andrei Chindris, Elias Olsson, Conrado (28' Miłosz Kałahur) - Rifet Kapić, Ivan Zhelizko - Camilo Mena (76' Jakub Sypek), Luis Fernandez, Maksym Khlan (76' Kacper Sezonienko) - Łukasz Zjawiński (55' Tomas Bobcek).