Spotykasz zwierzę, które potrzebuje pomocy. Jesteś bezradny, bo nie wiesz, co zrobić. Wystarczy, że skorzystasz z aplikacji, która będzie czymś w rodzaju 112 dla zwierząt. Animal Helper. To pierwsza taka aplikacja w Polsce, które wystartuje już wkrótce.
Będzie darmowa, dostępna na każdego smartfona i będzie można poinformować przez nią o każdym zwierzęciu, które potrzebuje pomocy. Stoi za nią pomysłodawca Paweł Gebert oraz mieszcząca się w Gdańsku fundacja Psia Krew, której założycielem jest znany standuper Adam Van Bendler.
- Trzy lata temu spotkaliśmy się z Pawłem i zastanawialiśmy się, czy można wprowadzić jakąś innowację technologiczną, która da bardziej długotrwały skutek niż kupowanie kolejnych ton karmy dla potrzebujących placówek. Doszliśmy do wniosku, że przydałaby się aplikacja, która pomogłaby ujednolicić i usystematyzować zgłoszenia dotyczące zwierząt - mówił dla eska.pl.
Tak narodził się pomysł pierwszej w Polsce aplikacji oferującej pomoc dla potrzebujących jej zwierząt. Jej twórcy chcą, żeby równocześnie powstał specjalny i łatwy do zapamiętania numer alarmowy, jak właśnie 112 dla ludzi.
Pomogą każdemu zwierzęciu
Najpierw jednak musi wystartować sama aplikacja. W założeniu mamy dzięki niej szybko się skontaktować z pracownikami fundacji, aby mu zgłosić zagrożenie zdrowia lub życia pupila. Ratowane mają być nie tylko psy czy koty, ale wszystkie zwierzęta domowe, gospodarskie oraz dzikie.[instagram:CxiaivNIn5A]
Jak informują twórcy, w aplikacji mają być dwie opcje zgłoszenia: telefonicznie i formularzowo. Dodatkowo będzie można dołączyć zdjęcie oraz geolokalizacje na podstawie mapy. Zgłoszenie będą przyjmować pracownicy, którzy na miejsce skierują odpowiednią jednostkę. Zgłaszający ma być informowany na każdym etapie, co się dzieje.
Animal Helper jest już rzekomo na finiszu i ma ruszyć w ciągu najbliższych kilku tygodniu. Gdy uruchomiona zostanie centrala połączeń, aplikacja będzie dostępna do pobrania. Początkowo ma objąć teren Pomorza.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.