Zakończyła się ocena i weryfikacja projektów zgłoszonych do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego. Spośród 674 zgłoszonych przez mieszkańców propozycji, do głosowania zakwalifikowało się 387 projektów.
Mieszkańcy podczas głosowania będą mieli do wyboru 116 projektów Zielonego Budżetu Obywatelskiego (w tym 97 dzielnicowych i 19 ogólnomiejskich) oraz 271 projektów Budżetu Obywatelskiego (w tym 238 dzielnicowych i 33 ogólnomiejskie).
Ponad 40% zgłoszonych przez mieszkańców propozycji została odrzucona przez miejskich urzędników i nie trafi do głosowania. W przypadku 99 projektów zdecydowały względy formalne np. brak wersji papierowej wniosku lub oświadczeń właścicieli terenów o zgodzie na realizację projektu. Aż 188 projektów nie zostało dopuszczonych do głosowania z powodu negatywnej oceny w trakcie weryfikacji.
- Najczęstsze przyczyny ocen negatywnych to brak zgodności projektów z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, zbyt małe środki w BO na realizację zamierzeń wnioskodawców, brak możliwości realizacji projektów z uwagi na niezgodności z obowiązującymi przepisami, miejsca wskazane do realizacji to tereny przeznaczone do sprzedaży lub innych inwestycji - wylicza Marta Formella z biura prasowego Urzędu Miejskiego.
Mieszkańcy Gdańska będą wybierali głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego od 4 do 18 października.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.