reklama

Budownictwo modułowe – na czym polega i dlaczego staje się coraz bardziej popularne?

Opublikowano:
Autor:

Budownictwo modułowe – na czym polega i dlaczego staje się coraz bardziej popularne? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Materiały partnerskie Budownictwo modułowe to nowoczesne i cieszące się coraz większą popularnością rozwiązanie polegające na budowanie domów o różnorodnym przeznaczeniu w wyjątkowo krótkim czasie. Budynki modułowe mogą być wykorzystywane zarówno jako biura czy magazyny, ale również na mieszkania. W poniższym artykule dokładnie tłumaczymy, na czym polega budownictwo modułowe i dlaczego jest wybierane coraz częściej.
reklama

Czym jest budownictwo modułowe? 

Na czym konkretnie polega budownictwo modułowe? Jest to określenie dla metody wznoszenia obiektów budowlanych z gotowych prefabrykatów nazywany modułami. Są to sześcienne klocki o różnych wymiarach, które w wyniku szybkiego montażu mogą stworzyć budynki dostosowane do indywidualnych potrzeb danego zamawiającego. 

Budownictwo modułowe jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na czasie, ponieważ budynki wznoszone są naprawdę szybko. Dodatkowo, w ten sposób możemy łączyć nawet kilkadziesiąt segmentów w wielopiętrowe konstrukcje. 

Warto nadmienić, że dawniej konstrukcje modułowe były wykorzystywane przede wszystkim jako magazyny czy pomieszczenia techniczne dla pracowników budów, dziś możliwości ich wykorzystania jest nieporównywalnie więcej. Z roku na rok coraz częściej słyszy się o tym, że budynki modułowe mogą z powodzeniem służyć jako biura czy nowoczesne mieszkania. 

Jak długo trwa budowa budynku modułowego? 

Dzięki zastosowaniu techniki budownictwa modułowego można znacząco skrócić czas realizacji inwestycji. W zależności od specyfiki danego projektu czas budowy może wynieść od kilku dni do maksymalnie kilku tygodni. Prace budowlane trwają tutaj nieporównywalnie krócej aniżeli na tradycyjnym placu budowy. Moduły montowane są na miejscu danej inwestycji na wcześniej przygotowanych fundamentach. Montaż polega na połączeniu ze sobą ze wszystkich elementów.

Jakie są zalety budownictwa modułowego?

Prace związane z budową domu z modułów mogą być prowadzone bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Budownictwo modułowe wyróżnia się także tym, że możemy dowolnie konfigurować wygląd budynku. Ponadto w razie potrzeby mamy zapewnioną możliwość rozbudowy wcześniej postawionego obiektu. Niewątpliwą zaletą budownictwa modułowego jest również fakt, że budynki wznoszone w ten sposób są mobilne. Można je przemieszczać w zależności od własnych potrzeb.

Kolejnym atutem budownictwa modułowego jest fakt, iż koszt realizacji budowy jest w tym przypadku zdecydowanie niższy aniżeli w przypadku, gdy stawiamy na tradycyjne rozwiązania budowlane. W dobie galopującej inflacji oraz wysokich cen działek budowlanych kwestia ta wydaje się być niezwykle istotna. 

Ile kosztuje dom modułowy? 

Ceny obiektów modułowych są zróżnicowane i zależą w szczególności od standardu wykończenia. Najdroższe są całoroczne domki modułowe - wynika to z faktu zastosowania specjalistycznych materiałów gwarantujących odpowiedni stopień izolacji termicznej. Bez względu na to, na jakie z rozwiązań się zdecydujemy, budowa tego typu i tak będzie znacznie tańsza niż przy tradycyjnym obiekcie budowlanym, trwale związanym z gruntem. 

Zachęcamy, aby sprawdzić domy modułowe na G-con.pl - firma G-Con specjalizuje się w produkcji kontenerów. Oferuje kompleksowe usługi związane z projektowaniem, produkcją i instalacją obiektów modułowych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama