reklama

Dziewczyny na fali. Inspirujące historie kobiet związanych z morzem

Opublikowano:
Autor:

Dziewczyny na fali. Inspirujące historie kobiet związanych z morzem - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Książki i publikacjeDo rąk czytelników trafiła właśnie najbardziej morska i kobieca książka tego roku. Publikacja "Dziewczyny na fali" to zbiór rozmów z 18 kobietami, zawodowo bądź pasją związanymi z szeroko rozumianą branżą morską.
reklama

Wydana właśnie przez Narodowe Muzeum Morskie publikacja to zbiór wywiadów. Swoje historie opowiedziały m.in. polskie żeglarki, naukowczynie, kobiety służące w marynarce wojennej i handlowej, nurkowie, archeolożki podwodne, konstruktorka budowy statków, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju portu oraz kulturoznawczyni. Wywiady z bohaterkami zawarte w publikacji powstawały od 2019 r.

- Bohaterki opowiadają o przełamywaniu nadal stereotypów dotyczących ról kobiet w branży morskiej, począwszy od znanego powiedzenia „kobieta na statku przynosi pecha”, a skończywszy na zajmowaniu kierowniczych stanowisk w portach oraz pracy naukowej w dziedzinach morskich - wyjaśnia dr inż. Katarzyna Schaefer-Rychel, jedna z autorek książki.

Przedstawione historie ilustrują, że role i działania podejmowane przez kobiety w obszarach związanych z morzem są nie tylko liczne, ale też niezwykle zróżnicowane. Co więcej, wyraźnie pokazują, że kobiety nie tylko znakomicie sobie radzą w tych dziedzinach, lecz także przełamując wspomniane stereotypy, przygotowują grunt dla kolejnych pokoleń kobiet.

reklama

- „Dziewczyny na fali” znane są z odważnego podążania własną drogą, nie cofając się przed wyzwaniami ani ograniczeniami. Ich determinacja i niezależność sprawiają, że ta wyjątkowa książka, stworzona przez kobiety, staje się niezwykle znacząca. Jest to nie tylko zbiór opowieści, lecz także manifestacja siły i determinacji kobiet w kontekście morskiego środowiska. Ich wkład jest nie tylko inspirujący, ale również niezwykle istotny dla budowania równości i zmiany stereotypów – uzupełnia dr inż. Weronika Pelc-Garska, druga z autorek publikacji.

Książka dostępna jest w muzealnych sklepikach oraz w sprzedaży on-line.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama