W swoim sposobie działania Duży Ben jest bardzo podobny do Intermarche Go lub Żabki. Tam handel w niedziele opiera się na zasadzie "na ochroniarza" - regularny pracownik, który jeszcze w sobotę nas obsługiwał, w niedzielę pełni rolę ochroniarza, a klient kasuje się sam. Z tego powodu nie działa Żabka Cafe, gdzie można było nabyć i podgrzać jedzenie oraz nie kupimy w tym dniu alkoholu ani papierosów - osoba obecna w sklepie pełni jedynie funkcję stróża. Duży Ben różni się pod tym względem od konkurencji. Ta sieć sklepów korzysta z usług, jak to określa Michał Florkiewicz, dyrektor zarządzający sieci Duży Ben, profesjonalnych i koncesjonowanych agencji ochrony. Menadżer podkreśla, że jego firma współpracuje z doświadczonymi profesjonalistami, zamiast wysyłać pracowników na kurs ochroniarski po to, by następnego dnia pilnowali sklepu.
Duży Ben różni się od swoich rywali jeszcze jedną rzeczą, która dla społeczeństwa stanowi kolosalną różnicę - nie ma tam żadnej trudności związanej z kupieniem w niedzielę alkoholu. Jest on szeroko dostępny, a jedyne ograniczenia z nim związane są takie, jak w każdym sklepie w zwykły dzień - nie można sprzedawać alkoholu osobom niepełnoletnim oraz w stanie nietrzeźwości. Są głosy podważające jakość kontroli tych dwóch wymogów u klientów Dużego Bena, ponieważ dokonanie tego w środku oznaczałoby pojawienie się okoliczności związanych z handlem. Automatycznie dyskwalifikowałoby to sieć sklepów z możliwości handlu w niedzielę. Z tego też powodu pracownicy ochrony mają weryfikować wiek i stan klientów przed lokalem, co również jest poddawane wątpliwościom. Wszystko wskazuje jednak na niesłuszność tych oskarżeń, gdyż jak do tej pory kontrole PIP nie wykazały jakichkolwiek niezgodności.
- Sklepy naszej sieci, tak jak wszystkie inne na rynku, poddawane są regularnym kontrolom. Gdyby którakolwiek z nich wykazała jakieś nieprawidłowości w naszych działaniach, natychmiast podjęlibyśmy odpowiednie kroki. Priorytetem jest dla nas działanie w sposób odpowiedzialny i transparentny oraz zgodny z obowiązującym prawem - odpowiada Florkiewicz
Obecny system kas samoobsługowych wdrożono w kilkudziesięciu sklepach spośród ponad 320 filii obecnych na terenie całego kraju. Do tych wyjątkowych zaliczają się również dwie placówki w Gdańsku. Chodzi o lokalizację na Chełmie przy ulicy Władysława Cieszyńskiego 36 oraz w Letnicy przy Suchej 33. Jak podkreśla Florkiewicz w swojej wypowiedzi, jest to przede wszystkim test. Nie ma na ten moment inicjatywy lub planu wprowadzenia takiego systemu na skalę wszystkich sklepów w Polsce.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.