Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek, 22 czerwca, na drodze krajowej nr 22 w rejonie Malborka. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz ciężarówka. Dwie osoby zostały ranne i wymagały hospitalizacji.
Do zdarzenia doszło około godziny 10.30 na odcinku DK22 pomiędzy Malborkiem a Tczewem, w pobliżu miejscowości Cisy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Kapustowa i Stogów. Na miejsce skierowano straż pożarną, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję.
Po przybyciu służb okazało się, że jeden z samochodów osobowych zatrzymał się w poprzek jezdni, natomiast drugi wpadł do przydrożnego rowu. Jedna z osób została uwięziona w pojeździe i strażacy musieli wydostać ją przy użyciu sprzętu hydraulicznego.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Nissan nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, doprowadzając do zderzenia z Hyundaiem. Siła uderzenia sprawiła, że Hyundai następnie zderzył się z nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówką marki MAN.
— Ranne były dwie osoby, kierowcy samochodów osobowych. Przewieziono ich do szpitala — poinformowali nas strażacy.
Policjanci ustalili, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Na czas działań służb w miejscu wypadku występowały utrudnienia w ruchu. Obecnie droga jest już w pełni przejezdna.
Komentarze (0)