reklama

Wandalizm kosztuje. Gdańsk wydał już dziesiątki tysięcy złotych na naprawę wiat przystankowych

Opublikowano:
Autor:

Wandalizm kosztuje. Gdańsk wydał już dziesiątki tysięcy złotych na naprawę wiat przystankowych - Zdjęcie główne
Autor: Puls Gdańska

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości GdańskWandale nadal niszczą przystanki w Gdańsku, a rachunek za naprawy pokrywają mieszkańcy. W ubiegłym roku miasto wydało na usuwanie zniszczeń około 111 tys. zł netto, a tylko w pierwszych miesiącach 2026 roku już blisko 40 tys. zł netto.
reklama

Akty wandalizmu wciąż generują wysokie koszty dla miasta. Z danych przekazanych przez gdański magistrat wynika, że tylko na naprawę uszkodzonych wiat przystankowych w ubiegłym roku przeznaczono około 111 tys. zł netto.

W 2026 roku wydatki również są znaczące. Od początku roku do końca maja na usuwanie skutków dewastacji miasto wydało już około 40 tys. zł netto. Naprawy dotyczyły 297 wiat przystankowych znajdujących się na terenie Gdańska.

Najczęściej uszkodzeniom ulegają szyby, elementy konstrukcyjne oraz wyposażenie przystanków. Koszty ich napraw pokrywane są z miejskiego budżetu, a więc pośrednio przez wszystkich mieszkańców.

Choć tegoroczne wydatki są na razie niższe niż w całym 2025 roku, to należy pamiętać, że obejmują jedynie pierwsze pięć miesięcy.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo