reklama

Upał zabija po cichu. Miasto apeluje o pomoc osobom w kryzysie bezdomności

Opublikowano:
Autor:

Upał zabija po cichu. Miasto apeluje o pomoc osobom w kryzysie bezdomności - Zdjęcie główne
Autor: MOPR Gdańsk | Opis: Tak udziela się wsparcia osobom w kryzysie bezdomności. Specjalny parawan umożliwia zapewnienie prywatności.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości GdańskOsoby w bezdomności potrzebują wsparcia także latem. MOPR apeluje o czujność mieszkańców.
reklama

Wysokie temperatury mogą być równie niebezpieczne dla osób w kryzysie bezdomności jak zimowe mrozy. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku apeluje do mieszkańców i turystów o zwracanie uwagi na osoby przebywające w miejscach niemieszkalnych oraz przekazywanie informacji o tych, którzy mogą potrzebować pomocy.

Latem osoby doświadczające bezdomności są szczególnie narażone na odwodnienie, przegrzanie organizmu czy udary cieplne. Dlatego przez cały rok wsparcie oferują im pracownicy socjalni MOPR, streetworkerzy, organizacje pozarządowe, a także strażnicy miejscy i policjanci.

— Zarówno niskie, jak i bardzo wysokie temperatury powietrza są dla tej grupy osób szczególnie niebezpieczne, dlatego powtarzamy komunikaty, żeby zwracać uwagę i informować nas, jeśli ktoś potrzebuje pomocy — informuje nas Sylwia Ressel z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

reklama

Pomoc obejmuje m.in. możliwość skorzystania ze schronienia, wsparcia finansowego, żywnościowego, rzeczowego, psychologicznego i prawnego. Potrzebujące osoby mogą również otrzymać pomoc medyczną dzięki ambulansowi ratunkowo-sanitarnemu Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE”, który regularnie dociera do miejsc przebywania osób w bezdomności.

Jak podkreśla MOPR, wiele interwencji rozpoczyna się właśnie od zgłoszeń mieszkańców.

— Mieszkańcy reagują naprawdę dobrze, wiele naszych interwencji pomocowych jest wynikiem właśnie otrzymanych sygnałów od mieszkanek i mieszkańców, latem także od turystów. Sprawdzamy każde zgłoszenie i potrzebującym oferujemy konkretne wsparcie. I cieszymy się bardzo, jeśli człowiek przyjmie pomoc. Oczywiście nie każda osoba daje się przekonać, że może polepszyć swoją sytuację życiową, że warto skorzystać z naszej oferty. Praca na rzecz osób w bezdomności jest trudna i pełna wyzwań — dodaje.

reklama

Informacje o osobach potrzebujących pomocy można przekazywać do Wydziału Reintegracji Osób w Bezdomności MOPR, Straży Miejskiej pod numerem 986 lub Policji pod numerem alarmowym 112. Zgłoszenia można również wysyłać za pośrednictwem aplikacji „Iskra Pomocy”, dzięki której streetworkerzy szybciej docierają do osób wymagających wsparcia.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo