reklama

Social media Gdańska. Za co można zostać zablokowanym?

Opublikowano:
Autor:

Social media Gdańska. Za co można zostać zablokowanym?  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdańsk Miasto blokuje mieszkańców, którzy nie przestrzegają regulaminu mediów społecznościowych. Da się jednak uzyskać ponowny dostęp do miejskich kont.
reklama

Urzędnicy odpowiadający za promocję miasta bardzo aktywnie prowadzą konta w mediach społecznościowych. Informują mieszkańców o odbywających się w mieście inwestycjach oraz wydarzeniach. Gdańszczanie mają też możliwość zgłaszania swoich uwag. Wśród osób odwiedzających gdańskie profile znalazła się jednak grupa, która szczególnie podpadła miastu i została zablokowana.

Na liście osób zablokowanych jest 270 użytkowników mediów społecznościowych.

- Przez 12 lat, przy tak dużych zasięgach, jakie mają nasze strony miejskie liczba zablokowanych nie stanowi nawet 0,1% łącznej liczby obserwujących nas użytkowników - mówi Patryk Rosiński, z referatu prasowego Biura Prezydenta.

Kto zostaje zablokowany?

Są to użytkownicy łamiący regulamin ustalony przez administratorów prowadzących stronę, jest on dostępny na każdym z miejskich profili. Wśród nich znajdują się osoby używające w swoich wypowiedziach wulgaryzmów, publikujący komentarze o treściach pornograficznych. Znalazło się również kilku użytkowników korzystających z miejskich profili do promowania oszustw internetowych, pożyczek, czy kursów.

- Na naszych profilach nikt kto bierze udział w kulturalnej, opartej na faktach i merytorycznej dyskusji nie zostanie zablokowany - mówi Rosiński.

Istnieje również możliwość odblokowania poprzez opisanie swojej sytuacji w mailu i wysłanie go na adres [email protected].

Czy blokowanie jest zgodne z prawem?

W ubiegłym roku jeden z mieszkańców Wejherowa poprosił urząd o udzielenie informacji, odnośnie liczby zablokowanych użytkowników. Urząd stwierdził jednak, że nie jest to informacja publiczna i nie udzielił odpowiedzi.

Mieszkaniec poprosił sieć Watchdog Polska o udzielenie pomocy prawnej oraz napisanie wniosku, który następnie został złożony do sądu. Prawnicy stwierdzili, że blokowanie użytkowników jest niezgodne z prawem, gdyż miejskie profile służą do informowania, o tym co dzieje się w mieście i są prowadzone przez urzędników w godzinach ich pracy. Według organizacji jest to również konstytucyjne ograniczanie wolności słowa.

Sprawa została rozpatrzona na korzyść mieszkańca, a urząd został zobowiązany do udzielania informacji odnośnie ilości zablokowanych użytkowników.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama