Czym jest Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje?
To konkurs, który promuje osoby, organizacje pozarządowe, firmy i szpitale, które szczególnie zasłużyły się w krzewieniu nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska, w którym żyjemy. Przyznawane nagrody są ważne ze względu na to, że o wyróżnieniach oraz o zwycięzcach decyduje kapituła złożona z praktyków ochrony zdrowia, w tym dyrektorów czołowych polskich szpitali, zwycięzców konkursu w latach ubiegłych. W dotychczasowych edycjach uczestniczyło ponad tysiąc instytucji, w tym 503 szpitale.
Nagrody dla pomorskich placówek
Rywalizacja w konkursie była bardzo zacięta. Największą liczbę laureatów odnotowano wśród szpitali z woj. mazowieckiego. Ale także w woj. pomorskim nie zabrakło imponujących osiągnięć, które docenione zostały podczas tegorocznej edycji konkursu.Spośród wszystkich szpitali w Polsce w kategorii Nowatorskie produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług zwyciężył ex aequo Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku za projekt „Lepsza przyszłość. Przeciwdziałanie zaburzeniom psychicznym dzieci i młodzieży”.
Drugie miejsce za inteligentny edytor w procesie opisu badań obrazowych przypadł Uniwersyteckiemu Centrum Kultury za Najnowocześniejszy w Europie robot do produkcji leków cytotoksycznych.
UCK podzielił tę pozycję ex aequo z Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich za Pomiar mikroperfuzji w ranie jako innowacyjna metoda oceny stopnia zaawansowania rany oraz monitoringu postępów leczenia. Jednym z finalistów w tej kategorii był też
Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku za Nowoczesną jednodniową alergologię dla dzieci. Innowacyjne rozwiązania poprawiające jakość usług zdrowotnych w zmodernizowanym Oddziale Alergologii, Immunologii i Chorób Płuc Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku.
Lepsza przyszłość dzięki projektowi
Celem projektu było wsparcie młodych ludzi i ich rodzin, poprzez terapię indywidualną, sesje grupowe i warsztaty edukacyjne dla rodziców i nauczycieli.
– Chcemy wzmacniać młodych mieszkańców Pomorza oraz ich rodziny, zwłaszcza że potrzeby w tym zakresie są ogromne. Wierzymy, że inwestycja w zdrowie psychiczne młodzieży to klucz do lepszej przyszłości naszego regionu – tłumaczył wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna.Natomiast dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku Mariusz Kaszubowski podkreślił, że poprzez diagnostykę oraz terapię indywidualną i grupową uczestnikom oferowano pomoc dostosowaną do ich specyficznych potrzeb.
– Udział w projekcie pozwalał rodzinom zrozumieć, jak wspierać dzieci, natomiast warsztaty i szkolenia przygotowane dla nauczycieli wyposażyły ich w umiejętności niezbędne do pełnienia funkcji lokalnych doradców – dodał Kaszubowski.Jednym z kluczowych narzędzi projektu jest działająca cały czas platforma Pomorskie dla Ciebie, która umożliwia użytkownikom szybki i anonimowy dostęp do profesjonalnego wsparcia. Platforma oferuje moduły wsparcia dla dzieci, rodziców i nauczycieli oraz czat obsługiwany przez psychologów, z którego skorzystało już około 20 tys. unikalnych
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.