Zgłoszenie dotyczące pierwszej kradzieży dotarło do policjantów 22 września. Mężczyzna, który przyjechał na lotnisko taksówką wysiadł z niej, aby wypłacić pieniądze i opłacić przejazd. W tym czasie niecierpliwy kierowca odjechał, zabierając rzeczy poszkodowanego, w tym plecak, dokumenty i telefon. Kradzież pokrzyżowała poszkodowanemu plany, który nie mógł opuścić kraju bez dokumentów. Wszystkie skradzione rzeczy zostały wycenione na 2 250 złotych.
Na podstawie zdobytych informacji funkcjonariuszom udało się zatrzymać złodzieja w środę, 9 października. Otrzymali oni wtedy informację, że 30-letni obywatel Gruzji jedzie ulicą Kołobrzeską.
— Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zauważyli pojazd marki Kia, którym kierował mężczyzna o wyglądzie odpowiadającym rysopisowi sprawcy. Kryminalni zatrzymali 30-latka. Podczas przeszukania pojazdu obywatela Gruzji funkcjonariusze znaleźli telefon należący do pokrzywdzonego — poinformowała podinsp. Magdalena Ciska.
30-latek trafił do aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzuty związane z przywłaszczeniem cudzych rzeczy.
Skradzione przedmioty poleciały do Londynu
Zgłoszenie dotyczące kradzieży laptopa, do której doszło na terminalu lotniczym, trafiło do policjantów 19 stycznia. Złodziej wykorzystał moment nieuwagi i ukradł sprzęt o wartości 4 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli monitoring, który pomógł im ustalić, że kradzieży dopuścił się 43-letni obywatel Szwecji, który zaraz po zabraniu laptopa odleciał do Londynu.
Kiedy mężczyzna ponownie wybrał się do Gdańska 9 października, funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast poinformowali policję.
— Kryminalni pojechali na lotnisko i zatrzymali mężczyznę. Tego samego dnia 43-latek usłyszał zarzut za przywłaszczenia laptopa wartego 4 tysiące złotych — poinformowała podinspektor Magdalena Ciska.
Za przywłaszczenie cudzej rzeczy grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.