Nowy hangar ma powierzchnię 4000 metrów kwadratowych. W jego wyposażeniu zadbano o komfortowe miejsce do oczekiwania na lot dla pasażerów. Salonik wyposażony jest w panoramiczne okna pozwalające osobom oczekującym na lot oglądanie płyty lotniska i startujących samolotów. Jest także przestrzeń socjalna dla załóg umożliwiająca przygotowanie do lotu. Hangar wyposażono w nowoczesny sprzęt do holowania i obsługi statków powietrznych. Klienci mogą skorzystać z dedykowanej obsługi naziemnej, w tym transportu załóg i pasażerów komfortowym samochodem elektrycznym.
- Nowoczesna infrastruktura dla lotnictwa General Aviation to podążanie za trendami oraz oczekiwaniami właścicieli statków powietrznych, załóg i pasażerów. Gdańsk ma ogromny potencjał dla rozwoju lotnictwa biznesowego, a my zapewniamy temu odpowiednie zaplecze – mówi Anna Fiedoruk, członek zarządu General Aviation Airbase.
Port Lotniczy Gdańsk wybudował płytę postojową, drogę kołowania oraz drogę techniczną dla samolotów. Wszystkie inwestycje zostały zrealizowane w standardzie wymagań dla infrastruktury użytkowanej w warunkach ILS kat. III B wraz z odpowiednią instalacją elektryczną i oświetleniem nawigacyjnym.
- Oddajemy właścicielom samolotów nowoczesny obiekt wraz z otoczeniem do ich użytku operacyjnego. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, który był bardzo oczekiwany przez naszych klientów. Uważamy, że po pandemii prywatne samoloty są uzupełnieniem oferty dla podróży biznesowych i turystycznych. Liczymy na rozwój ruchu general aviation na naszym lotnisku – przekonuje Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.
Budowa hangaru i infrastruktury znajdującej się w jego otoczeniu trwała 2 lata.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.