Przerwany mecz w Poznaniu

Przerwany mecz w Poznaniu - Zdjęcie główne

Piłka nożna W niedzielę Lechia Gdańsk przegrała w stolicy Wielkopolski 2:0 z Lechem Poznań. Niestety kibice gości nie popisali się swoim zachowaniem i przez nich mecz został przerwany.

Na zakończenie 23 kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk grała z Lechem Poznań. Obie drużyny przystępowały do tego spotkania z taką samą liczbą punktów w tabeli. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Bułgarskiej nie zobaczyli żadnej bramki. Zdecydowanie więcej okazji do strzelenia gola mieli gospodarze, którzy od samego początku narzucili swoje warunki gry. Bezbramkowy remis do końca połowy Gdańszczanie zawdzięczają dobrej postawie swojego bramkarza, Dusana Kuciaka.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie od ataków gospodarzy. W 51 minucie Biało-Zieloni zostali osłabieni, ponieważ drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Karol Fila. Pomimo gry w dziesiątkę Lechia Gdańsk do 83 minuty remisowała z Lechem Poznań. Swój udział miał w tym Dusan Kuciak, który rozgrywał tego dnia fantastyczny mecz. Niestety przy strzale Jakuba Madery zabrakło odrobiny szczęścia, ponieważ piłka po odbiciu od słupka uderzyła bramkarza Lechii w plecy i wpadła do bramki. W doliczonym czasie gry Lech podwyższył prowadzenie dzięki bramce Filipa Marchwińskiego.

1:0 - D. Kuciak (bramka samobójcza) - 83"
2:0 - F. Marchwiński - 90+1"

Skandaliczne zachowanie pseudokibiców

W 63 minucie meczu sędzia Piotr Lasyk przerwał spotkanie i zaprosił obie ekipy do szatni. Było to spowodowane zachowaniem chuliganów Lechii Gdańsk, którzy najpierw zapalili, a potem rzucali race do sektora gospodarzy, gdzie znajdowały się również dzieci. Część z rzucanych środków pirotechnicznych znalazła się na boisku, co było powodem przerwy w grze. Po krótkiej przerwie spotkanie zostało wznowione.

[twitter:1231640267717062659]

Do całej sytuacji odniosła się Lechia Gdańsk, która na oficjalnej stronie poinformowała, że potępia takie zachowania oraz zapowiedziała pełną współpracę z Komisją Ligi w czasie postępowania dyscyplinarnego.