Ciężki, przegrany mecz w Gdańsku

Ciężki, przegrany mecz w Gdańsku - Zdjęcie główne

Piłka nożna W ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmowała na swoim stadionie lidera tabeli Legię Warszawa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2 dla Legii Warszawa.

Od samego początku spotkania Biało-Zieloni zostali zepchnięci do defensywy przez nieustanne ataki gości. Bardzo blisko strzelenia bramki był Paweł Wszołek, kiedy piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę Dušana Kuciaka. Kilka minut później strzał José Kanté wylądował na słupku Gdańszczan. W pierwszej połowie Legia zdecydowanie przeważała nad Lechią. W ciągu całej pierwszej połowy gospodarze oddali tylko jeden niecelny strzał.

Druga polowa rozpoczęła się ponownie od ataków gości. W 57 minucie Biało-Zieloni zanotowali stratę w środkowej strefie boiska. Piłkę, po niecelnym zagraniu gracza Lechii, przejął Luquinhas i prostopadłym podaniem na lewe skrzydło otworzył drogę na bramkę Pawłowi Wszołkowi. Zawodnik Legii nie pomylił się i pokonał bramkarza Gdańszczan strzałem po ziemi. W doliczonym czasie gry doszło do sprzeczki między zawodnikami obu drużyn i konieczna była weryfikacja VAR. W ostatniej minucie meczu wynik na 2:0 podwyższył Mateusz Cholewiak. Po strzale Pekharta piłka odbiła się od zawodników Lechii i były piłkarz Śląska strzelił z kilku metrów na pustą bramkę. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło.

0:1 - P. Wszołek (as. Luquinhas) - 57"
0:2 - M. Cholewiak - 96"

Następny mecz w lidze Lechia Gdańsk zagra w najbliższą sobotę na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.