Dagmara Szajda pracowała w Radiu Gdańsk od 22 lat. Była wydawcą serwisów informacyjnych. I to właśnie przekazywane przez stacje informacje, a właściwie ich treść, nie odpowiadała Szajdzie.
- Odeszłam po 22 latach pracy, bo Radio Gdańsk przestało być radiem publicznym, a stało się radiem jednej partii - tłumaczyła powody odejścia Dagmara Szajda.
W rozmowie z Gazetą Wyborczą zaznaczyła, że najbardziej przeszkadzało jej sterowanie informacjami podawanymi na antenie przez kierownictwo stacji. Jak zaznacza była już dziennikarka, nawet najmniejsza informacja dotycząca PiS-u, musiała znaleźć się na antenie. Dziennikarzom zakazywano też relacjonowania wydarzeń kojarzonych z opozycją m.in. protestu pod siedzibą arcybiskupa czy konferencji Koalicji Obywatelskiej.
Dagmara Szajda od tygodnia pracuje tymczasowo w Zarządzie Transportu Miejskiego na stanowisku pomocniczym w sekcji komunikacji i marketingu. Jako że stanowisko jest czasowe, zatrudnienie nie wymagało przeprowadzenia otwartego konkursu.
- W ostatnim czasie, z uwagi na skumulowanie zadań w krótkim okresie w poszczególnych sekcjach ZTM, konieczne okazało się sięgnięcie po doraźne wsparcie - tłumaczy w rozmowie z Pulsem Gdańska Zygmunt Gołąb, rzecznik ZTM. - Jeśli Pani Dagmara Szajda zechce pozostać pracownikiem Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, będzie musiała wziąć udział w jednym z otwartych konkursów, których ogłoszenie jest planowane w niedługim czasie oraz spełnić wszystkie wymagania tego konkursu - dodaje Gołąb.
Seria odejść
To nie jedyne odejście z redakcji publicznego radia w ostatnim czasie. Z końcem roku z Radia Gdańsk odeszła reporterka Julia Rzepecka, zaś w październiku do Dziennika Bałtyckiego przeniósł się Rafał Mrowicki.Na początku ubiegłego roku z lokalną stacją radiową, po 25 latach pracy, rozstała się Agnieszka Michajłow. Była dziennikarska znalazła zatrudnienie w Porcie Lotniczym Gdańsk, czyli spółce której największym udziałowcem jest Miasto Gdańsk.
Radio Gdańsk zaczyna tracić słuchaczy
Władze publicznego nadawcy nie mają ostatnio powodu do zadowolenia. W drugim półroczu ubiegłego roku Radio Gdańsk zanotowało znaczny spadek udziału w lokalnym rynku radiowym.
Z badania Radio Track Kantar Polska wynika, że w drugim półroczu ubiegłego roku Radio Gdańsk mogło się pochwalić słuchalnością na poziomie 6,3%. Daje to stacji czwartą pozycję na rynku. Jednak przewaga nad piątym w rankingu RMF MAXXX Trójmiasto jest niewielka.
Źródło: Radio Track Kantar Polska za Wirtualnemedia.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.