Zwierzęta, tak samo jak ludzie, chorują o różnych porach. W ich przypadku znalezienie pomocy jest jednak dużo trudniejsze. Nie wystarczy zadzwonić na numer alarmowy ani zawieźć ich na SOR.
Większość przychodni weterynaryjnych ma ściśle określone godziny pracy i nie funkcjonuje w weekendy oraz święta. Pojawia się więc pytanie: gdzie szukać pomocy, kiedy będzie potrzebna? Sprawdzamy, które z gdańskich przychodni weterynaryjnych pomogą o każdej porze.
Całodobowa opieka weterynaryjna w Gdańsku
W całym Gdańsku znajdziemy tylko dwie przychodnie dla zwierząt oferujące całodobową opiekę. Pierwszą z nich jest Trójmiejska Klinika Weterynarii, mieszcząca się przy ulicy Świętokrzyskiej 33A. Zatrudnieni są tam specjaliści z praktycznie każdej dziedziny, w tym chirurdzy, ortopedzi, kardiolodzy, dentyści oraz okuliści. Dzięki temu klinika zapewnia zwierzętom specjalistyczną opiekę oraz umożliwia sprawne postawienie diagnozy. Znajdziemy tutaj również weterynarza specjalizującego się w opiece nad zwierzętami egzotycznymi, co jest rzadkością w tym zawodzie.
Dodatkowych atutem lecznicy jest znajdujące się w niej laboratorium. Zapobiega to długim oczekiwaniom na wyniki. Zwierzęta, które będą wymagały długotrwałej specjalistycznej opieki, mogą również skorzystać ze szpitala znajdującego się w klinice.
Pomoc weterynaryjną o każdej porze znajdziemy również w Gdańskiej Całodobowej Lecznicy „Zwierzyniec”. Placówka ta ma swoje przychodnie w dwóch lokalizacjach, ale całodobowa opieka jest dostępna tylko przy ulicy Kartuskiej 249. Podobnie jak w poprzedniej klinice, znajdziemy tu szpital dla zwierząt, który odpowiada na potrzeby zwierząt zmagających się z trudnymi dolegliwościami. Na miejscu przeprowadzane są wszelkie badania potrzebne do zdiagnozowania zwierzęcia, w tym RTG, USG, echo serca oraz badania laboratoryjne.
Kiedy zgłosić się do weterynarza?
Rozpoznanie choroby u zwierzaka bywa trudne. Niestety, nie potrafią one powiedzieć ani pokazać, że coś im dolega. Objawy mogą pojawić się niespodziewanie i zaskoczyć właścicieli. Do weterynarza powinniśmy zgłosić się od razu, gdy zauważymy, że zwierzę zachowuje się inaczej niż zwykle – jest osowiałe, nie ma apetytu czy też chęci do zabawy. Powodem do wizyty mogą być również wymioty, biegunka, urazy oraz pojawienie się krwi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.