reklama

Całodobowa pomoc weterynaryjna w Gdańsku. Gdzie jej szukać?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Całodobowa pomoc weterynaryjna w Gdańsku. Gdzie jej szukać? - Zdjęcie główne

foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Przyroda Choroba u zwierzaka potrafi zaskoczyć, a szukanie pomocy w takiej sytuacji nie należy do najłatwiejszych. Co zrobić kiedy pojawi się w weekend lub święta? Sprawdzamy gdzie jej szukać.
reklama

Zwierzęta, tak samo jak ludzie, chorują o różnych porach. W ich przypadku znalezienie pomocy jest jednak dużo trudniejsze. Nie wystarczy zadzwonić na numer alarmowy ani zawieźć ich na SOR.

Większość przychodni weterynaryjnych ma ściśle określone godziny pracy i nie funkcjonuje w weekendy oraz święta. Pojawia się więc pytanie: gdzie szukać pomocy, kiedy będzie potrzebna? Sprawdzamy, które z gdańskich przychodni weterynaryjnych pomogą o każdej porze.

Całodobowa opieka weterynaryjna w Gdańsku

W całym Gdańsku znajdziemy tylko dwie przychodnie dla zwierząt oferujące całodobową opiekę. Pierwszą z nich jest Trójmiejska Klinika Weterynarii, mieszcząca się przy ulicy Świętokrzyskiej 33A. Zatrudnieni są tam specjaliści z praktycznie każdej dziedziny, w tym chirurdzy, ortopedzi, kardiolodzy, dentyści oraz okuliści. Dzięki temu klinika zapewnia zwierzętom specjalistyczną opiekę oraz umożliwia sprawne postawienie diagnozy. Znajdziemy tutaj również weterynarza specjalizującego się w opiece nad zwierzętami egzotycznymi, co jest rzadkością w tym zawodzie.

Dodatkowych atutem lecznicy jest znajdujące się w niej laboratorium. Zapobiega to długim oczekiwaniom na wyniki. Zwierzęta, które będą wymagały długotrwałej specjalistycznej opieki, mogą również skorzystać ze szpitala znajdującego się w klinice.

Pomoc weterynaryjną o każdej porze znajdziemy również w Gdańskiej Całodobowej Lecznicy „Zwierzyniec”. Placówka ta ma swoje przychodnie w dwóch lokalizacjach, ale całodobowa opieka jest dostępna tylko przy ulicy Kartuskiej 249. Podobnie jak w poprzedniej klinice, znajdziemy tu szpital dla zwierząt, który odpowiada na potrzeby zwierząt zmagających się z trudnymi dolegliwościami. Na miejscu przeprowadzane są wszelkie badania potrzebne do zdiagnozowania zwierzęcia, w tym RTG, USG, echo serca oraz badania laboratoryjne.

Kiedy zgłosić się do weterynarza?

Rozpoznanie choroby u zwierzaka bywa trudne. Niestety, nie potrafią one powiedzieć ani pokazać, że coś im dolega. Objawy mogą pojawić się niespodziewanie i zaskoczyć właścicieli. Do weterynarza powinniśmy zgłosić się od razu, gdy zauważymy, że zwierzę zachowuje się inaczej niż zwykle – jest osowiałe, nie ma apetytu czy też chęci do zabawy. Powodem do wizyty mogą być również wymioty, biegunka, urazy oraz pojawienie się krwi.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama