Uniwersytecka Poradnia Prawna UG skupia studentów prawa, którzy pod nadzorem i opieką merytoryczną wykładowców, udzielają bezpłatnej pomocy prawnej mieszkańcom, których z jakiejkolwiek przyczyny nie stać na pomoc profesjonalnego prawnika.
- Nasza poradnia uczy umiejętności praktycznych, pozwala studentom poszerzać i pogłębiać swoją wiedzę, a także kształtuje odpowiednie postawy wśród przyszłych prawników, polegające na zaangażowaniu społecznym i przestrzeganiu wysokich standardów etycznych – mówi dr Tomasz Snarski, pełnomocnik dziekana Wydziału Prawa i Administracji ds. poradni.
Studenci właśnie wrócili do pracy po wakacyjnej przerwie. Jednak na razie porad będą udzielać jedynie przez internet - zarówno mailowo jak i podczas dyżurów przez komunikator Skype.
- Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Postaramy się zrobić wszystko, aby nie odczuli państwo różnicy pomiędzy tradycyjną formą przyjmowania spraw a kontaktem zdalnym – mówi Sebastian Chabera, prezes SUPP.
Ze studenckiej pomocy prawnej korzystają osoby w każdym wieku. Jak wynika ze statystyk Poradni, najwięcej osób zgłaszających swoje problemy pochodzi z Trójmiasta. Zdarzają się też sprawy spływające spoza województwa.
Co ważne Studencka Poradnia Prawna nie wydaje opinii w sprawach w których biegnie termin (np. do wniesienia apelacji, zażalenia, sprzeciwu, zarzutów itp.).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.