Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie 800 plus na nowy okres rozliczeniowy. To istotne wsparcie finansowe, z którego każdego roku korzystają miliony rodzin w Polsce. W skali roku świadczenie może wynieść nawet 9600 zł na jedno dziecko, co stanowi znaczącą pomoc w codziennych wydatkach. Aby nie stracić przysługujących środków, warto pamiętać o terminach i nie zwlekać z formalnościami.
800 plus – kto może otrzymać świadczenie?
Program 800 plus zapewnia miesięczną wypłatę 800 zł na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia. Świadczenie przysługuje wszystkim rodzinom, bez względu na dochód, i jest przekazywane bezpośrednio na konto bankowe rodzica lub opiekuna. Nabór wniosków dotyczy nowego okresu rozliczeniowego obejmującego czas od 1 czerwca 2025 r. do 31 maja 2026 r.
Jak złożyć wniosek o 800 plus?
Wniosek o świadczenie można składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem:
• Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS),
• Bankowości internetowej,
• Portalu Emp@tia,
• Aplikacji mobilnej mZUS.
Szczególnie wygodnym rozwiązaniem jest aplikacja mZUS, która pozwala na szybkie i bezbłędne wypełnienie formularza na podstawie wcześniej zapisanych danych. To oszczędność czasu i pewność, że dokumenty zostaną poprawnie złożone.
Nie zwlekaj. Złożenie wniosku po terminie oznacza utratę pieniędzy!
Aby zapewnić sobie nieprzerwane wypłaty świadczenia, należy pamiętać, że wnioski trzeba składać najpóźniej do 30 kwietnia 2025 r.. Jeśli dokumenty zostaną dostarczone w tym terminie, pierwsza wypłata nastąpi do 30 czerwca 2025 r.
Spóźnienie może oznaczać utratę części środków, ponieważ wnioski złożone po 30 kwietnia będą skutkować brakiem wypłat za wcześniejsze miesiące. W praktyce oznacza to stratę nawet kilku tysięcy złotych.
Wszystkie informacje dostępne w PUE ZUS
Wszystkie decyzje związane ze świadczeniem 800 plus będą publikowane na platformie PUE ZUS. Nawet jeśli wniosek został przesłany za pośrednictwem bankowości internetowej lub portalu Emp@tia, system automatycznie zakłada użytkownikowi konto w ZUS, gdzie można śledzić status sprawy.
Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem
W ubiegłym roku rodzice złożyli ponad 5,1 miliona wniosków, obejmujących niemal 8 milionów dzieci. To pokazuje, jak ważnym wsparciem dla rodzin jest ten program.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.