reklama

Monika Chabior. Wiceprezydent Gdańska [SYLWETKA]

Opublikowano:
Autor:

Monika Chabior. Wiceprezydent Gdańska [SYLWETKA] - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Samorząd Monika Chabior jest zastępczynią prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. Pracę w gdańskim magistracie rozpoczęła 1 grudnia 2020 roku, zastępując Piotra Kowalczuka.
reklama

Wiceprezydent Gdańska urodziła się w 1980 roku, w Gdyni. Z Gdańskiem związana jest od dawna, wcześniej pracowała w Europejskim Centrum Solidarności oraz koordynowała program odpowiedzialności społecznej podczas UEFA EURO 2012.

Monika Chabior - wykształcenie i edukacja

Chabior jako nastolatka uczęszczała do słynnego III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku im. Bohaterów Westerplatte, zwanego „Topolówką”. 

W 1999 roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Gdańskim, które skończyła pięć lat później uzyskując tytuł magistra socjologii. Na studiach aktywnie działała w Amnesty International Polska. Gdy przyszła wiceprezydent ukończyła studia, wyemigrowała do Londynu, gdzie rozpoczęła swoją działalność ukierunkowaną w sprawy społeczne.

Monika Chabior - działalność społeczna i polityczna

Monika Chabior swoją przygodę z gdańskim magistratem rozpoczęła w 2008 roku, za zaproszeniem ówczesnego prezydenta - Pawła Adamowicza. Rok później Chabior uzyskała certyfikat Project Management Institute, który był udokumentowaniem umiejętności zarządzania projektowego. 

Już w 2009 roku skończyła pracę w Urzędzie Miejskim i rozpoczęła swój staż w spółce PL.2012. Na nowym stanowisku zajmowała się koordynowaniem Programu Odpowiedzialności Społecznej podczas Euro 2012.

Jeszcze w 2012 roku Chabior wróciła do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, gdzie koordynowała gdańską grupę w międzynarodowym projekcie „URBACT Change!”. Równocześnie pełniła funkcję prezesa Zarządu Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, gdzie swoją karierę zakończyła w 2015 roku.

Od 2018 roku aktywnie koordynowała Pucki Klub Integracji Społecznej. Rok później została przewodniczącą Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Przyszła wiceprezydent w 2020 roku organizowała też Strajki Kobiet w Pucku. Do momentu, w którym została zastępcą prezydent Aleksandry Dulkiewicz, pracowała w Europejskim Centrum Solidarności jako ekspertka w dziale Projektów Obywatelskich.

Monika Chabior - wiceprezydent Gdańska

Dokładnie 1 grudnia 2020 roku Monika Chabior objęła posadę zastępcy prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. Stało się to po rezygnacji ówczesnego wiceprezydenta, Piotra Kowalczuka.

[news:1147269]

Po czterech miesiącach pracy jako wiceprezydent zmieniono nazwę jej stanowiska na zastępcę prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. Inicjatorką tej zmiany była prezydent Dulkiewicz, która mówiła, że o takim stanowisku myślał już Paweł Adamowicz.

Chabior angażuje się w sprawy społeczne - aktywnie działa w Gdańskiej Radzie ds. Równego Traktowania, czy udziela się w sprawach dotyczących gdańskich placówek oświatowych. Niejednokrotnie protestowała przeciw zmianom wprowadzanym przez Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka. Ściśle współpracuje z gdańskim wolontariatem, czy grupami integrującym nauczycieli.

Swoją obecność podkreśla też we wszelkich inicjatywach związanych ze wsparciem osób LGBT+. Wiceprezydent niejednokrotnie walczyła w sprawie utrzymania programu edukacji seksualnej Zdrovve Love. 

[news:1202013]

Monika Chabior w mediach społecznościowych

Monika Chabior aktywnie działa na Facebooku, gdzie publikuje nowe posty informujące o jej działalności w magistracie. Wiceprezydent nie posiada oficjalnego profilu na Twitterze oraz Instagramie.

Monika Chabior - najnowsze wiadomości

Najnowsze informacje i publikacje związane z działalności zastępczyni prezydent Gdańska można śledzić tutaj.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama